Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit érdemes alkudni egy...

Mennyit érdemes alkudni egy autó árából?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mennyi az az összeg amiről az eredeti árhoz képest érdemes elindulni ha autót szeretnénk venni, és az eladó nem riad vissza az alkutól sem? Mi az az összeg aminél ti elsétálnátok és mi az amit még meggondolnátok az autó meghirdetési árához képest? Ha esetleg kereskedőtől veszek autót ott érdemes alkudozni? És ha igen akkor ugyanolyan mértékben mint magánszeméllyel?

2022. ápr. 20. 20:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha pl adott egy 790.000 ft-os jármű amit egy kereskedés árul, 2006-os évjárat, 442e kilométerrel, 1.9-es motorral, 120 lóerővel, abból esetleg mennyit lenne érdemes lecsípni?
2022. ápr. 20. 20:40
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Neppernél alapból nincs alku, max akkor ha veszel tőle 3-4 autót egyszerre. Jelenleg magánszemélynél sincs alku, mivel hónapról hónapra mennek fel az árak. Konkrétan amit én vettem tavaly 2,2 M-ért, az most egy évvel idősebben és +12 ezer km-rel elmenne 2,6 M-ért.
2022. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Annyit érdemes amennyit tudsz.
2022. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Amennyit tudsz. Ha sok hibája van, tudsz azokkal érvelni. Példaként nekem magánszemélynél 650 ezerből 570 ezer lett a vételár, mert sok hibát tudtam felhozni.
2022. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es, a kérdésem azért is született meg, mert sokan irányárként tüntetik fel az árat, tehát hajlandóak alkudni, csupán nem igazán értek az alkudozáshoz
2022. ápr. 20. 22:27
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Aztán vannak olyan eladók, akik nagyon nem csípik az alkudozást, pl én.

Kb 5 perc után agyfszt kapok az összes ilyen vevőtől, főleg amikor nekiállnak hibát keresgélni az autón, és full idiótának nézve próbálják a legdrágább szalonszakszervizek prémium árait beadni, hogy márpedig az annyi...na olyankor szoktam mutatni a kijárat fele, rendszerint köszönés nélkül távoznak, de nekem megér még egy tahó parasztozást ez is.

2022. ápr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ez természetes hogy hibát keresnek az autón, te sem vennél meg valamit több száz ezerért, akár milliókért anélkül hogy átnéznéd hogy olyan állapotban van-e hogy azt az ár tükrözze. Természetesen ha minden hibáról és részletéről tájékoztatást nyújtasz és ennek fényében árazod be, valamint kikötöd hogy fix az ár akkor nincs helye alkudozásnak de ha te magad jelented ki hogy irányár, vagy a vásárlás során a vevő észrevesz egy olyan hibát amit orvosolni kell és nem volt feltüntetve akkor ne lepődj meg ha kevesebbet mondanak mint amennyit kértél érte.
2022. ápr. 21. 01:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Aztán vannak azok az eladók, akik kifogástalan műszaki állapotúként hirdetnek olyan autókat amik a műszakin sem mennének át, és fel vannak háborodva ha az érdeklődő szóvá meri tenni. Én alapban olyan autót megyek el megnézni, amiért hajlandó vagyok kifizetni a hirdetésben szereplő árat a hirdetésben leírt állapot alapján. Gyakran a helyszínen derül ki, hogy kapásból kellene 4 új abroncs, 4 új féktárcsa, a lengéscsillapítókból folyik az olaj stb. Ha még így is érdekel az autó akkor teszek egy ajánlatot a javítási költségeket figyelembe véve. Ha tájékoztat a hibákról, és leírja hogy az ár a hibákkal együtt fix, akkor eldöntöm hogy kell-e, de nem alkudozom.
2022. ápr. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

#7

De azért azt is elfelejtik sokan, hogy egy használt autó, az használt autó, főleg ha régebbi, sokat futott. Miért vár el bárki is kifogástalan állapotot tőle? Ha valaki kifogástalant akar, akkor szépen kigördít egyet a szalonból. Hogyha arra nincs pénz, akkor meg el kell fogadni, hogy a használt autó sosem lesz hibátlan(leszámítva ha 2-3 évesen veszed, de az más tészta). Például amit ide beírtál, ettől mit vársz? 16 éves, majd fél millió kilométerrel, valószíbűleg a szeme kinyomva a pályán a 120 LE-nek. Szerinted ez valami kulturált kocsi lesz?

2022. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Véletlenül se írj típust.

Egyébként a mai viszonyok között, ha értelmes darab, és olyan az állapota, alig-alig lehet alkudni, vagy szinte semmit

2022. ápr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!