Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! 2005-ös Suzuki Swiftben...

Pityuka12345 kérdése:

Üdv! 2005-ös Suzuki Swiftben hidegen a hűtőből a motorba menő nagy vízcső kilapult, kinyitottam a hűtősapkát és cuppant egyet és a vízcső kiegyenesedett. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Vákuum keletkezett
2022. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

Nem melegedett túl előtte a motor?

Vákuum csak akkor jön létre, ha valami kimegy a zárt rendszerből. Amire csak azt tudom elképzelni, hogy a kiegyenlítőtartály túlnyomás ellen védő szelepe kinyitott.

Ami vagy attól lehet, hogy felfort a víz vagy túl sok levegő van a rendszerben.

Esetleg melegen átereszt a hengerfejtömítés és hidegen lezár. Kipufogógáz szaga van a hűtőfolyadéknak?

2022. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az előző hűtő kilyukadt és besült a motor egy hosszú úton kb 2 évvel ezelőtt történt akkor motorcsere kapott egy utángyártott hűtőt utána minden rendben volt nem melegedett túl.

De most megnéztem a hűtővíz szintjét és akkor tapasztaltam ezt.

2022. ápr. 21. 21:39
 4/5 krwkco ***** válasza:

A két évvel ezelőtti eset nem számít. Csak ami mostanában történt.

Mindenesetre figyeld a hűtőfolyadék szintjét és azt, hogy van-e kifolyásnyom, nedvesség a kupak mellett.

2022. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben figyelni fogom.

Köszönöm szépen!

2022. ápr. 21. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!