Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elektromos segédmotorral...

Ha elektromos segédmotorral elkap a rendőr jogosítvány nélkül akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Bírság összege meg egyéb büntetések érdekelnének.

2022. ápr. 25. 05:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó néhány éve csak az számított hogy elektromos. Most úgy tudom, ahol komolyan veszik, egy csomó szabálysértést vonhat magával, mifelénk erősen visszazuhant a piacuk is. Ha ilyen jobbfajta e-robogód van, mifelénk már néhány éve kell hozzá AM jogsi min. Smkp biztosítás bukósisak. Jogsi nélkül a tarifa, engem pár éve feljelentett a yard, 100- ba fájt. Szóval itt ÉNY-MO-on, városokban szabálysértések, pár száz e alatt megúszható.
2022. ápr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Azt hiszem 300 wattig lehet használni, mint kerékpárt, vagy pedelec, de hát az nem olyan, amire gondolsz.
2022. ápr. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Több hónapra eltilthatnak a vezetéstől/jogsi megszerzésétől is
2022. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De amúgy igen, egyetértek. Teljesen hülyeség volt jogosítványhoz kötni. Gyerekkoromban is (kb. 2002) láttam néha egy-kettő elektromos robogót. Szóval ha 20 évig kb. lehetett használni, minek jogosítvány hozzá most? Következő mi lesz? Ezekre is jogosítvány kell? Kinézem belőlük, hogy még a mozgássérülteket sem hagyják békén...

[link]

[link]

2022. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden segédmotoros kerékpárnak minősül, ami 300w és 4 kw közé esik, mindegy milyen hajtású.


"A 2002/24/EK[4] irányelv alapján nem tartozik ebbe a kategóriába olyan jármű (többek között)


aminek maximális sebessége a 6 km/h-t nem haladja meg;

olyan pedálhajtású járművek, amik maximum 250 W teljesítményű, maximum 25 km/h sebességig aktív segédmotorja van, ami pedálhajtás megszűnését követően is kikapcsol (pedelec)."


[link]

2022. ápr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért hülyeség a jogosítvány? Ha közlekedésben akarsz résztvenni,akkor az a te saját érdeked is,hogy tudjad a közlekedési szabályokat,hogy minél biztonságosabban tudjál közlekedni. Ez a te saját érdeked is. Egyedül a kerékpár az,ahol ez nem elvárás,mert ugye nehéz lenne elvárni,hogy a 4 éves és a 97 éves is elmenjen most még vizsgázni,hogy kerékpárra ülhessen, egyedűl itt engedékenyek. Azért mert sokáig nem tudták hová tenni ezt az egész elektromos bicikli dolgot (még most is azon tanakodnak,hogy hogyan szabályozzák),aki tanult kreszt,annak tudni kellene,hogy van ez a 0.3KW határ,ami igazából csak azért van,mert vannak gyerekjátékok amik tényleg ennyi energiát vesznek fel és egy áttétel miatt képesek egyáltalán haladni,kb 3-5km/órával. Ezek,amiket Kínából behoznak, 100% hogy nem 300W a leadott teljesítményük. Én szúrópróba szerüen feltenném őket egy erőmérő padra,lehet hogy meglepődés lenne. Mondjuk lehet,hogy valamilyen elektronikával átvernék,de aki nagyjából tudja mennyi az a 300watt az érti miről beszélek. Kb egy kávédaráló teljesítménye. Vannak ezek a villanyrollerek,amiket pénzért lehet bérelni, ezek jobban mennek szinte,mint egy babetta,legalábbis a gyorsulásuk, na most egy babetta 1320 Wattos. Szokták mondani,hogy az más meg nem kell összehasonlítani, de én azt mondom, hogy az útra leadott energiát szokták mérni erőpadon. Azt hogy a motorra milyen matricát tsznek kínában,szerintem az nem kellene készpénznek venni. Én,ha rajtam múlna,a szabályozásnál W/kg-ot venném figyelembe és akkor ezek az EL-GO "mopedek" kiesnének belőle a súlyuk miatt.
2022. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem,segédmotoros jogsi alig kerül többe mint maga az motor..

Vagyis úgy százezer egy sima,vagy az alatti.

De attól függöen milyen motorról van szó,mert nem mind1 hogy 50-rl is tud menni,vagy max 20-al :D

2022. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Azért legyen pár millió a zsebben, hogy ha balesetet okozol, akkor ott helyben meg tudj egyezni a másik féllel és ki tudd fizetni a kárt.
2022. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
Pénzbüntetés, feljelentés.
2022. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer megállítottak az 1500W elektromos robogómmal a rendőrök (előtte meg simán elmentek más rendőrök mellettem, még ha 45-50el is haladtam az úton), villogott is a beszarásjelző rendesen.

Szerencsére jófejek voltak, mondták, hogy nem szőrösszívűek, hazaengednek (kb 4 utcányira voltam otthontól) de ne használjam így, sisak meg jogsi stb nélkül tovább.

Így is volt.


17F, ez tavaly történt :)

2022. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!