Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Toyota avensis 2009.-évj....

Üdv! Toyota avensis 2009.-évj. 1.8benzin 108Kw T27 3.generáció 2ZRU motorkód EU4. Milyen motorolaj kell bele? Illetve a webshopok nem ismerik ezt a kòdot. A fenti adatokra a 2ZR FAE kódot dobja fel, de ez már EU5. Mi a különbség a két motor között?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

0W/20 kell bele,4,2 liter a feltöltési mennyiség.

A 2ZR és a 2ZR-FAE között a különbség,hogy a a FAE motor már valvematic rendszerű,vagyis a szívószelepek nyitásának nagyságát is tudja változtatni,az előző pedig csak a szelepnyitás idejét.

2022. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ugyanilyen autóm van (2010-es évjárat), ezzel a motorral, a könyve ír 0W20-at és 5W30-at is, de nem volt egészen tiszta számomra, hogy a konkrét motorhoz mi a gyári ajánlás.


Voltam márkaszervizben, ott mondta a munkafelvevő, hogy elég sok helytelen állítás van a neten a bele való olajakkal kapcsolatban, és 5W30 való benne, eddig is mindig azt töltöttek az autóba.


A leírásában gyanús volt, hogy talán ehhez a motorhoz azt írják, 5W30 vagy 0W20 tehető bele, de 0W20 használata esetén következő alkalommal 5W30-at kell belerakni.


Ezt most fejből írom, esetleg meg tudom nézni a könyvét újra, de a lényeg, hogy márkakereskedésben direkt rákérdeztem többször is, és 5W30 használatát javasolták.

2022. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

Érdekes módon pl. ez a Toyota honlap csak annyit ír, hogy 5W30. Semmi további specifikáció. Pedig az 5W30 viszkozitási osztályon belül is sokféle olaj létezik.

[link]

Más honlap pedig azt mondja, hogy a Toyotákhoz a Toyota Genuine Motor Oil (TGMO) az ideális.

[link]

Mivel a Mannol általában ügyel arra hogy márkaspecifikus olajakat keverjen ki, ezért ők valószínűleg a gyári ajánláshoz hasonló olajat árulnak:

[link]

2022. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!