Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még suzuki swiftbe...

Érdemes még suzuki swiftbe fektetni?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első kocsim, és szükségem van rá ingázás miatt, viszont még nincs pénzem venni egy drágább, újabb autot. A swiftek lehetnek 20 évesek is, általában mindenkitől azt hallom hogy megbízhatóak. Kb 300ezrem lenne rá, ha szükséges félmillióig tudnék felmenni. Ilyen áron tudok már olyan autót szerezni ami mondjuk egy 3 évig képes futni? (Nem hosszú távra terveznék vele, ezért is nézek ilyen olcsón). Illetve van tapasztalata valakinek arról mennyi az átverés használtautón?(leírják hogy milyen jol működik és egy hét múlva kiesik a motor). A válaszokat előre is köszönöm!

2022. máj. 2. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Csakis Swiftet ajánlok ha nem akarsz felülni a szopórollerre ennyiért. Az ilyen swifteket is át kell nézetni megvétel előtt, mert annál is becsúszhat egy hengerfejesedés, az pedig totálkár egy ilyen autónál. Én kerültem a Swiftet, mert nem biztonságos bla-bla, de nagyon megbántam, milyen jó lenne nem a folytonos olajfogyasztással szopni. A Swift nem hajlamos rá szerencsére.
2022. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

A swift a legutolsó, amit ebben az árkategóriában vegyél.

Vékony, rohadós, borzalmasan gagyi kaszni, elkopó, kattogó dugattyú, ócska féltengelyek, stb.

A legjobb amit 300 körül vehetsz, pl egy Thalia, vagy Clio, benzines.

Hallgass rám, nem fogsz csalódni.

2022. máj. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
A Swiftekkel csak egy baj van. Az összes szarrá van rohadva már. Főleg a futómű bekötési helyeken. A karbantartás hiánya miatt meg már nem érvényes rájuk az "elnyűhetetlen" jelző. Szerintem is valami mst vegyél. Egy 20+ éves Suzuki szopóroller lesz.
2022. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Befektetni??

Tudod te mit jelent ez a fogalom?

2022. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát figyu, most beállítottam hahun 2003-ig a Swifteket, 309 db hirdetést hozott ki. Ennyiből biztosan lehet jót is találni. Csak alaposan meg kell nézni, meg nem a 120 ezreset kell megvenni.

Engem ami jobban zavarna egy Swiftnél az a nagyon gyenge kaszni, azaz egy frontális ütközésnél nem sokat véd a komoly sérüléstől. Éppen ezért inkább városba ajánlanám, ahol alacsony a sebesség. Országúti ingázásra talán egy F-es Astrában gondolkodnék.

2022. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen érdemes, én is suzuki tulajdonos vagyok 1996 1.3 8v ötajtós

Jó kocsi nagyon de 20 év alatt elrohad, viszont ha normális lakatos megcsinálja 100-200 ból akkor kibír még 10 évet az új lemezekkel és rücsivel. Vezérlést olajat hütővizet kell cserélni és kész, mindent kibír, legjobb autó a földön, csak ajánlani tudom. 300 ért gc-glx környékén kapsz majd klíma nélkül. Mindenképp vegyél, jó lesz.

2022. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
#6 Nem, nem bír ki 10 évet... nekem azt mondta a srác egy sokkal vastagabb kasznis autó küszöbcseréje után, hogy 4-5 évet fog kibírni, utána újra elkezd rozsdásodni. És máshol is ezt olvasni, a hegesztésnél gyönyörűen újra fog rohadni. És nem kókány munka volt!
2022. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Hát nem tom gyerekek, pár éve mi csak megyünk a kis fiestával, karbantartani kell, meg jó a szerelő, gatyába rázza műszakira úgy, hogy még rendesen vissza kell szokni, hogy semminek nincs holtjátéka, pattan a gép, ilyenek. Tényleg gondmentes, amennyire azs fizikailag lehetséges. Semmi random EGR hiba, semmi korai akksihalál, semmi.
2022. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
*nézzétek el az elírásokat, asszem be vagyok már állva a kromofágtól
2022. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi valaszokat! :)

Nagyon megoszlóak a vélemények, ugyhogy eléggé kételkedve állok még hozzá, lehet szétnézek más márkák között is. Ahogy néztem árban/korban az opel corsák és Ford KA-k hasonlóak. Vagy mindkettő ugynaúgy papírból van kb mint a swift, és ugyanúgy rohadnak szét?

(A thalianak utánnanéztem, van egy ismerősöm akinek ilyen autója van, majd kikérdezem róla alaposan, köszönöm az ajánlást :) )

2022. máj. 3. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!