Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hagyod az autót, ha...

Hogy hagyod az autót, ha leállítod?

Figyelt kérdés

#vezető #Mindenkimástmond
2022. máj. 7. 07:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Én is üresben + kézifék, én annyival vagyok paranoiásabb, hogy ha lejtőn kell megállnom, akkor egy nagy követ teszek a kerék elé:D Tudom, nem vagyok normális, de engem megnyugtat. Van erre egy kő a csomagtartóban:D
2022. máj. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%
Első autómon nem sokkal vásárlás után egy hétvége alatt berohadt a kézifék, nem tudtam munkába menni és nem tudtam leműteni sehogy sem a dobot, el kellett vágni a kötelet. Azóta nem húzok kézit. A mostani autómban ennél jobban bízok, de a kötél bármikor berohadhat típustól és állapottól függetlenül. Persze én az Alföldön lakom, itt egy felüljáró már hegynek minősül, úgyhogy 100-ból 99-szer bőven elég sebességben hagyni. Dombosabb környéken nyilván kötelező a kézi, mert a váltó nem szereti, ha túl nagy terhet kell megtartania órákon, vagy akár napokon át.
2022. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

Körülményektől függ. Jó időbe száraz nem fagyos időbe kézifék plusz üres, ha lejtő akkor sebességbe rakom plusz kérifék és a kormányt persze padka felé forgatom hogy ha esetleg mégis valami történne akkor legyen ami megfogja. Télen nem kézifékezek soha sem, egyrészt sokan javasolják hogy akkor felejtsük el a létezését mert befagyhat főleg ha nedves utak vannak és az autó alja is tiszta gané meg persze a kötél is kaphat olyankor. Volt idő amikor nem figyeltem ésbehúztam -10 fokba és nem igazén akart kiengedni amikor nagynehezen kienegdett akkor a kötél megfeszült és minimálisan befogott amivel sikeresen elintéztem az egyik fékemet majdnem teljesen aztán lehetett a hátsó féket párban cserélni meg kézifék kötelet stb...

Azóta én nem kézifékezek télen főleg. Garázsba csak akkor húzom be ha valamit csinálok az autón és meg kell emeljem, akkor jobb ha be van. Télen ha nagyon úgy van akkor kiékelem a kerekeket biztos ami biztos alapon

2022. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%
P-ben (automata) és kézifék.
2022. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Üresben, kézifék behúz
2022. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Sebességben, mert elszakadt a kézifék bovden. Egyébként mindig kézifék +üresben hagynám.
2022. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
77%
Lejtőn kézifék is, egyébként csak sebesség (1).
2022. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
77%
Elektromos kézifék és 1-es fokozatba kapcsolom. Tolltartó méretű műanyag dobozba beleépített alkatrészekben nem igazán bízok meg.
2022. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%
P és kézifék
2022. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
34%

én sosem húzom be a kéziféket, hacsak nem valami lejtős helyen kell parkolnom, berakom sebességbe és annyi


Nem is kell sosem állítgatni cserélgetni 2 évente a kézifék kötelet:)

+ télen nem fagy be a behúzott fék reggelre.

2022. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!