Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az injektorok mérete különbözi...

Az injektorok mérete különbözik, van belőle több méret is?

Figyelt kérdés
Van egy Gm gyártású Chevrolet-m. Kéne bele egy új központi injektor, az f astra fojtószelepe pedig ránézésre egy az egyben ugyanaz. Na most ha veszek egy új pl 1.6-ba való injektort, az jó lesz az én 2.2-es romhalmazomhoz, vagy különböznek valamiben?

2022. máj. 9. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kettő ugyanaz lenne, akkor az alkatrészkeresőkben az 1.6-os Astrához való befecskendezőt sorolná a te 2.2-es akármidhez is. Ha nem sorolja, akkor nem megfelelő.
2022. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1.6-ba való injektor kevesebb benzint szállít, mint a 2.2-be való. Meg kell nézni a neten, melyik mennyit nyom.
2022. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Chevrolet Corsica 2.2 LT

Alkatrészeket nem is találni hozzá, se az unixnál, se a Bárdinál.A szerelők se szívesen vállalnák el... Ebbe jól belenyúltam amúgy😅 Viszont Opeléknál sokminden egyezik vele.

Csak a példa kedvéért:

-Opel astra f 1.4 alapjárati motor

-Opel Omega A kuplung

-Opel astra f komplett hátsófutómű van alatta. 🤷‍♂️

Valószínűleg van olyan opel amelyikben ilyen az injektor, csak az a kérdés hogy vajon melyikben és hogy szállít-e annyit.

2022. máj. 9. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyors keresgélés után arra jutottam, hogy ezeket a motorokat csak ilyen kicsi amerikai autókba szerelték. Tehát elvileg az Opeleké nem jó bele, mert teljesen más motor. Az Opel a GM korszak alatt is sokáig a régi, GM előtti motorokat fejlesztette.

Ha kiveszed az injektort, talán találsz rajta valami cikkszámot, ami alapján el tudsz indulni. Vagy próbáld meg az Ebay-t, hátha.

Közben találtam hozzá egy online alkatrészkatalógust: [link]


Cikkszám alapján már a Bárdi az Unix , vagy az Autodoc is lehet hogy talál hozzá. Sok sikert!

2022. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rénézésre sem lesz jó mivel az 1.6-nak sokkal kevesebb üzemanyagot kell szállítania mint ami a 2.2-nek kéne.

Opeleknél lesz sok ugyanaz alkatrész de mivel ez a 2.2 motor nem sok mindenbe került európában ezért nehéz lesz találni bármit is.

Próbálj meg egy bontottat szerezni ha van valahol. Vagy Ebay.


Gyors keresés után az LN2 2.2 motort ezekbe rakták még:

1993–1996 Buick Century

1992–1996 Chevrolet Beretta

1992–2002 Chevrolet Cavalier

1992–1996 Chevrolet Corsica

1993–1994 Chevrolet Lumina

1994–1997, 2003 Chevrolet S-10, Isuzu Hombre and GMC Sonoma (base models)

1993–1996 Oldsmobile Cutlass Ciera

1995–2002 Pontiac Sunfire

1993–1994 Grumman LLV


LM3 2.2 motorral szerelt autók:

1990–1991 Chevrolet Beretta

1990–1991 Chevrolet Cavalier

1990–1991 Chevrolet Corsica

1990–1991 Pontiac Tempest


Nézd meg melyik a te motorod, LN2 v LM3? és próbálj ezekből egy injektort kukázni hátha van használtan/újonnan. Érdemes azért cikkszám segítségével keresni.


Autodoc-on érdemes megpróbálni ott talán van ezekhez az autókhoz.

2022. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom, elszólni magam, de úgy néz ki nem lesz rá szükség. Majd még a héten kiderül, hogy bacakszik-e még.

Ezt az autót valami monyákmester szervizelhette előttem, tele volt szerelési hibákkal... A Map szenzorra rádugta a kartergáz csövet, a szelpszárszimeringeket lecserélte, de a kipufogó oldalra is szívóoldalra valót rakott így azok szétégtek. És most, mint kiderült, gondolom o gyűrűt cserélt, de az egyik szűrőt fordítva rakta fel, így az nem is ment rendesen a helyére. Nem tudom hogy ez volt-e a baj, de azóta tökéletesen megy. Jó mondjuk még csak egy próbakört mentem vele, de bíztatónak tűnik😁

Majd megírom azért, ha mégse ez volt a baj.

2022. máj. 9. 20:39
 7/9 A kérdező kommentje:

Nah, a fejlemények:

Továbbra sem indul melegen, csak ha befújok neki féktisztítóval. Hidegen pöccre indul, reggelente egy kb 10 km után vészüzemmódra kapcsol. Olyankor alig van alapjárat és kormol. Melegen már 1-2 km után, és leállítás után közvetlenül még indul. De kb 5 perc múlva már nem. Az az érdekes hogy kb 3 perc múlva valami relé kattan a műszerfal alatt és onnantól kezdve nem akar indulni.😐

Ez szerintetek mi lehet? Télen nem csinálta.🤷‍♂️

2022. máj. 10. 15:43
 8/9 A kérdező kommentje:

Sikerült kiderítenem a cikkszámot, ugyan az, mint az 1.6 astra injektor cikszáma.😁

Akkor nyugodtan rendelhetek egy olyat, ha ugyanaz a cikkszáma?

2022. máj. 10. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor igen.
2022. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!