Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedden lesz a forgalmi vizsgám...

Kedden lesz a forgalmi vizsgám (A2)-ből és kissé összezavarodtam az egyirányú útakkal kapcsolatban. Ebben kérnék segítséget. HA motorral balra kanyarodva egyirányú útra érkezve a bal oldali útpatkához vagy a "képzeletbeli" felező vonalhoz érkezek?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítségeteket.

2022. máj. 12. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
mindig jobbra tartás van. Egyirányú úton is a jobb oldalon kell menned, úgy, hogy a parkoló autóktól megfelelő távolságot tartasz. Balra sorolni akkor kell, ha az egyirányú út végén balra akarsz kanyarodni.
2022. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Jobbra tartás a legalapvetőbb szabály és még ez sem megy? Így nehéz lesz a jogsi...
2022. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Jobbra tartás a legalapvetőbb szabály"

Szombaton is?

2022. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jobbra tartá azt jelenti, higy a többsávos úton a külsőbe.

A kresz csak azt írja elő honnan, azt nem, hogy hova.

Sávon belül nincs meghatározva, csak kanyaridásnál. Ha jobbra fogsz onnan kanyarodni, akkor a jobb széléhez igazítod a gépet. Ha balra mennél tovább, akkor a bal széléhez.

Ha az egyirányú út többsávos, a sávok fel vannak festve, akkor a bal oldakra us kanyarodhatsz, a jobb oldaliba is. Célszerűen előre tervezve.

2022. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy értem hogy balra akar kanyarodni, nem jobbra.
2022. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is. A továbbhaladásra is kitertem. Tehát bekanyarodik balra az egyirányú útra. A sávban mehet középen, nem kell a padkához húzódnia.

Amikor ezen az úton újabb irányváltoztatás jön, akkor kell a széléhez igazodnia.

2022. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

#4 "Sávon belül nincs meghatározva"


Ez már ezerszer téma volt és ezerszer bemásoltam a KRESZ szabályt, ami kimondja, hogy de igenis jobbra kell tartani sávon belül és nem csak kanyarodáskor. Lusta vagyok ezeregyedjére is megkeresni, úgyhogy ha nekem nem hiszel, akkor keresd meg magadnak légyszíves.


Autóval tök mindegy, mindenki leszarja, én is, nem érdekel, még a vizsgabiztosokat sem. De motornál azért full más a helyzet, főleg vizsgán igenis fontos betartani.

2022. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a jobbra tartással van próblémám , csupán kissé összezavarodtam , pontosan hova is kell érkeznem egy motorral egyírányú útra kanyarodva. :)


Köszönöm a válaszokat !

2022. máj. 13. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!