Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Három hét állás után teljesen...

Janesznomad1963 kérdése:

Három hét állás után teljesen lemerült az akkumulátor az autóban nem tudtam beindítani.Jelzem két hónapja vettem bele új akkumulátort.Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a hiba.

#Valami álló helyzetben lemeríti az akkumulátort.
2022. máj. 14. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval lemerült! Rádió, riasztó akkor is szívja az akkut ha te nem használod. Az új akku meg nem is biztos, hogy fullra fel volt töltve.
2022. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Az a hiba, hogy 3 hétre magára lett hagyva az autó és a gazdája annyit sem volt hajlandó csinálni, hogy levegye a sarut, aztán csodálkozik, hogy lemerül az akksi.
2022. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Meg az is lehet hogy hibás az akku.
2022. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mike74 ***** válasza:
53%
És ha el is indulsz vele, a generátor csak addig tölti vissza az aksit, ameddig fel volt töltve :-) Autó akkumulátor töltésről itt találsz infót ebben a cikkben: [link]
2022. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mike74, ezt a "És ha el is indulsz vele, a generátor csak addig tölti vissza az aksit, ameddig fel volt töltve" hülyeséget mindenhova elsütöd?

Ordas nagy baromság, ugye tudod? A feszültségszabályzónak fogalma sincs, meddig volt töltve előzőleg az akku. 14.2-14-5 voltig fog tölteni, azaz 100%-ig. Ennyi. Minden más a te hülyeséged.

2022. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linkelt cikket. Egy gépi fordítású szar, tele tévedésekkel. A helyesírási hibákról nem is beszélve (start-stoppos akkumulátor...).

24 órás töltés kell egy akkunak, meg hogy csak a kapacitás tizedével lehet tölteni, és a fenti baromság, hogy csak addig tölti, amennyi feszültség az indításkor volt benne.


Töltőáram: a generátor kb. 2500-as motorfordulatszám fölött már leadja a névleges áramát, ez változó mennyi, típusfüggő, 60-120 amper között szokott lenni. Ha nincs más elektromos fogyasztó, akkor a motorelektronika, gyújtás, üzemanyagszivattyú együtt maximum 10 ampert vesz fel, a többi megy bele az akkuba. Igen, akár 40-50 amper is egy 50 Ah kapacitású akkuba mindaddig, ameddig a feszültsége el nem éri a 14,2 voltot. Ezután a töltőáram csökkenni kezd. Ezért nem tudja feltölteni teljesen a generátor 1 óra alatt, hanem kell neki 2-3 óra.

De persze májki, neked ezt hiába mondom, mert aki egy ilyen cikket képes belinkelni ide, az segghülye a témához.

2022. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!