Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor regenerálhat a kocsi?

Ilyenkor regenerálhat a kocsi?

Figyelt kérdés

Alapjáraton álló helyzetben kipróbáltam egy jó fél órás út után, hogy a kipufogótól 30-40 centire is égeti a kezemet a kipufogógáz. 1-2 másodperc után már el kell hogy húzzam onnan mert annyira forró. Dízelről van szó.

Mikor ennyire forró a kipufogógáz akkor regenerálhat éppen?



2022. máj. 14. 18:37
 1/6 hypno ***** válasza:
18%
Mármint mit regenerálhat?
2022. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető. Bár én inkább a pillanatnyi fogyasztáson szoktam észrevenni.
2022. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

#1 Közlekedés kategóriában dízel autónál kipufogófüstről beszélve, szerinted mégis mit? Tegyél egy próbát, hátha sikerül kitalálnod.


Álló helyzetben nem regenerál az autó. Megvannak az üzemi követelmények és az egyik ilyen követelmény egy minimum haladási sebesség, általában olyan 30-40 km/h körül. Ha nem haladsz ennyivel, akkor el sem indul. Ha elindul és közben e sebesség alá mész, akkor azonnal szünetelteti a műveletet.


Amit te érezhettél, az csak a natúr meleg volt. Persze ha előtte regenerált, akkor még utána is melegebb lesz a kipufogófüst, hiszen az egész rendszer át van melegedve és így a rajta áthaladó füst is melegebben távozik, de konkrétan akkor biztos, hogy nem ment a regenerálás.

2022. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt írni szokta szerintem a kocsi amúgy (ford írja).
2022. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 A motorfékbetétet, mégis mit :D


#2 Azt is szoktam figyelni, én azon még sohasem láttam


#3 Egy kb fél órás út után volt leállítás nélkül, lehet hogy valóban csak még nem hűlt annyira le és azért volt forró


#4 Nálam sajna nem írja, semmilyen formában nem jelez

2022. máj. 14. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:

"#2 Azt is szoktam figyelni, én azon még sohasem láttam"


Nálam az alapjárati 0,3-0,4 l/h olyankor 1,5-2,1 l/h környékére ugrik. Menet közben sík úton egyenletes tempóval az 5-6 l/100km-es érték az egekben van látszólag indokolatlanul: 10-15 l/100km-t ír ki kb 10 percig, aztán visszaáll a normál értékre. Motorféknél se esik le 0-ra, abból is észrevenni.

2022. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!