Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak benzines vagy dizel...

Vannak benzines vagy dizel autók, amik a ténylegesen, az adott úton megtett fogyasztást mutatják?

Figyelt kérdés
Már a 20+ éves autók is tudták a pillanatnyi, meg az átlagfogyasztást mutatni, amit gondolom a befecskendező rendszer adataiból számol a motorvezérlő. Akkor ilyenformán azt is mutathatná, hogy az adott úton mennyi üzemanyagot fogyasztott el a motor. Hasznosabb infó lenne, mint pl. a pillanatnyi fogyasztás, mert így azért az ember pontosabban tudná, hogy az adott utazás mennyibe is került neki, nem csak saccolgatna.
2022. máj. 14. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Az én kocsim fedélzeti számítógépén van egy nullázható fogyaztásmérő. 2014-es Corsa, szóval nem egy modern luxuskocsi.
2022. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Járj tömegközlekedèssel inkább ha ilyen faszarivagy!
2022. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én 20 éves golfom nem mutatja. Viszont te is könnyen ki tudod szamolni. A kilométer óra állásából kitudod szamolni mennyit mentél lefotózod egy hosszabb út előtt meg út után, megtankolod felírod hány liter ment bele majd osztol szorzol.

Ha normálisan megyek vele a fogyasztás 6,3 l. Tempósabb utaknál amikor mar 100km/h felett megyek exponenciálisan növekszik 7-8-9 liter köré.

2022. máj. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2003 óta megjelent autók közül szerintem mindegyik tudja.
2022. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 Az a bajom ezzel, hogy ez is csak egy átlagfogyasztás, azt meg a kocsi is mutatja. Nekem egy 21 éves Octaviám van, tehát mondhatjuk, hogy ugyanaz a kocsink alapja. Én is hol így megyek, hol úgy, még ugyanazon az úton is, meló meg a házam közt. Havonta általában 2x tankolom teli, nem megyek azért be minden út után. Csak ha pl. az ember ha bekap egy dugót, máris másként jön ki a matek. Nem azt mondom, hogy annyira hiányzik, csak azért egy értelmesebb adat lenni mint a pillanatnyi fogyasztást mutatnia a műszeregységnek.
2022. máj. 15. 09:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt írod, a fedélzeti számítógép mutatja az átlagfogyasztást és van napi km számláló is. Azért ebből a két adatból nem olyan bonyolult kiszámolni az elfogyasztott üzemanyagot.
2022. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
H Astrában (2004-től) már van nullázható fogyasztásmérő, ha a board computer aktiválva van. Megtett útra számolja ki az üzemanyagfogyasztást.
2022. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 Számolja ki vagy méri? Mert ugye nem mindegy, én arra vagyok kíváncsi, hogy ha elmegyek pl 30km-re, akkor van-e olyan autó ami ilyenkor ténylegesen azt mutatja, hogy mondjuk 3 litert fogyasztott. Mert az enyém, illetve tegnap kérdeztem bátyámat akinek egy 2-es Octaviája van, és neki is még átlagot mutat, vagyis ugyanerre a 30km-re kiírhat mondjuk 6,5 litert, mert 100km-re vetítve számolja ki.
2022. máj. 16. 07:48
 9/17 anonim ***** válasza:

és a 6.5*0.3 nem megy ?

az átlag fontosabb érték, mert az mutatja hogy mennyire korrektül vezettél. ma jobb volt e vagy tegnap.


Ellenben hogy mennyit fogyasztottál el lényegtelen. Neked nem, ezért te megszorzod a megtett km-el, és osztod százzal, vagy (km/100)al szorzod amelyik jobban kézre esik

2022. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az a bajom ezzel, hogy az átlagba azt is beleszámolja a gép, hogy mikor egy domb alján elindulok, akkor 30 literre is felugrik a pillanatnyi fogyasztásom, és ezeket a kiugró értékeket nagyon nehezen faragja vissza. Időnként szoktam nézni a pillanatnyi fogyasztást mikor megyek dolgozni. Várpalota-Székesfehérvár közt ingázom, Jóminőségű 4 sávos út, 100-as temónál, ha "tojás" van a talpam alatt akkor 6 litert mutat a fogyasztásmérő, beérve a hosszú Úcsóri útra, 50-55-ös tempónál még 4-5 litereket is mutat, mégis a céghez érve 7-7,2-ket mutat átlagban, mert a kigyorsításoknál meg megugrik a fogyasztás.

Szóval valahogy nem érzem pontosnak az átlagfogyasztásból kimatekozni a tényleges fogyasztást.

2022. máj. 16. 08:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!