Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisember nagymotor jogsihoz(A)?

Kisember nagymotor jogsihoz(A)?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék korlátlan motor jogsit, most jött el az alkalom,hogy akkor neki állok és elkezdem,viszont egy dolog nagyon megingatott.160cm vagyok és 53kg(nő). Mennyi az esély arra,hogy elbírjak egy min.180kg-s motort? Esetleg valahol van lehetőség kipróbálni mielőtt elkezdem a jogsit? (B-m már van,robogót használtam már)

2022. máj. 15. 01:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kis nagymotorok, amikkel simán el lehet bánni.

Pl Honda Rebel, kifejezetten alacsony embereknem ideális.

2022. máj. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felemelni a motort csak tolni. De nyugodtan lehet végezni erősítő edzéseket az sosem árt.
2022. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Technika kérdése. Simán elbirsz vele.
2022. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Felemelni a fejed fölé tuti nem fogod.


De miért akarod cipelni ? Megy az magától.


Láttál te már motort emelgeto embert ?

2022. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 MGéza ***** válasza:
47%

Még törpenövésűek is vezetnek nagymotort, te pedig messze nem vagy az. Nem a termet és a saját súly/izomzat tartja meg a motort, hanem hogy tudod kezelni. Nézd csak:

https://www.youtube.com/shorts/sHm_wizutuA

2022. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

Amúgy is lehet "alacsonyítani" a motorokat. Pl. az ülés szivacsából vesznek ki 2-3 centit, vagy "kutyacsonttal" leültetik a hátulját. Ez csak azért fontos, hogy biztonságosan leérjen a lábad. A súly tolásnál lényeg. Egyenes talajon nem gond, csak ha pl. a garázs bejárat szintje magasabb a talajnál. Megtartani se nehéz, amíg egyensúlyban van. Bizonyos dőlésszögnél már lehet gond, de azt meg kell tanulni, hogy hogy ne kerülj ilyen helyzetbe. De vannak videók YT-on, hogy egy magad fajta lány hogy állítson talpra egy eldőlt 250 kilós motort.

2022. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megnyugtattatok :)

4/6 muszáj valamibe belekötni?!? (Hallottam olyat,hogy a vizsgabiztos elrejtette a motort és aztmondta a vizsgáznak,hogy állítsa fel) de szerintem nyilvánvaló volt,hogy mire irányul a kérdésem :)

2022. máj. 15. 10:06
 8/13 anonim ***** válasza:

4es vagyok.


Te kérdezted hogy elbírod e a motort..

Nem, senki se bír el 180-200 kilógrammot így a buta kérdésre nem lehetett rendes választ adni.


Most írod hogy a vizsgabiztos elrejtette a motort.. Megint nem értem ha eldugjuk a motort például egy garázsba a kamion mögé annak mi köze van a felállításához.


Ha az elrejtés helyett eldöntést mondasz (a két szó nem szinoníma) akkor már lehetne értelme, ez esetben sem emelik fel a motort.. Erősebb emberek felrántják, a gyengébbeknek lehetőségük van több megoldásra, például hassal ráfekszel az ülésre és elkezded magad lábbal tolni, a csídőd meg beakadva az ülésbe.. Voila, 45 kilós lány 250 kilós motort megterhelés nélkül felállít.


Ha nincs eldőlve (megjegyzem ha eldől a legkisebb bajod lesz hogy egyedül állítsad talpra, javarészt törik váltó vagy fékkar, idomos motornál idomok, index, tehát lazán százezrekben mérhető a dőlés) akkor a motor egyensúlyban van.. ez azt jelenti, hogy pár gramm megtartani, ha elrontod akkor kell megfogni, de egyik oldalt a "kitámasztó" leenged, másik oldalt tolod, de a csípőd megint közel van a motorhoz szinte hozzá ér. így ha dől feléd dől a csípőd megfogja, a másik oldalt meg a "kitámasztó" fogja ha dölni akar.. És voila tolhatod a motort..


Ha emelkedőn nem tudod feltolni nincs gond, van benne motor, felmegy.. Ha hátrafele kell tolni és emelkedőn akkor ciki van, de ha bírjuk, ha nem, úgy állunk be hogy ilyenre azért ne kerüljön sor.


Röviden ennyi, persze van még sok megoldás technikailag amit megtanulhatsz. A jogosítvány papírt ad, ezeket nem fogod tudni, később elsajátítod, erre vannak specifikus tanfolyamok.

2022. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:

A súlyemelés és a motorozás két külön sportág.

Sok ismerősöm van aki nagymotorral közlekedik, de még egyikük sem akarta, a feje fölé emelni a gépet. Elég ha megtanulsz jól motorozni, az emelgetést hagyd meg a Fekete Lacinak. :D

2022. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4-es, Az hogy elbírom-e,gondolom egyértelmű,hogy nem súlyemelő VB-re készülvén kérdem,hanem a jármű vezetése közben megbírom-e tartani. Az,hogy neked nem evidens az,hogy mire irányul a kérdés az nem az én hibám. :)


Természetesen ELFEKTETTE lett volna,ha a telefon nem javít ki.(ez valóban az én hibám hogy nem vettem észre) Bár érdekes,hogy ezt sem sikerült összerakni mivel a mondat második részéből ez logikus volt,hogy elfektette akart lenni(ÁLLÍTSA FEL).


Lényegében a felesleges kötekedés és a dolgok kifordítasa után sikerült hasznos választ illetve információkat adni. Ezt köszönöm szépen :)

2022. máj. 15. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!