Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Mercedes EQS 580 4MATIC...

Egy Mercedes EQS 580 4MATIC tényleg igényesebb mind műszakilag mind minőségileg mint egy Lamborghini Urus?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 21:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Amúgy az ilyen Lamborghini, Bugatti meg hasonlók nem különösebben minőségi autók, futurisztikus forma erős motor és vastag árcédula, de minőségben és kényelemben a németek többet nyújtanak.
2022. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Előbbi egy részben még concept autó. Utóbbi meg egy ízléstelen Audi.

Amennyiben Mercedest vennék, nem ezt venném. Továbbá Lamborghini-ből sem Urust vennék...ha tehetném.

Döntsd el te.

2022. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Totál értelmetlen összehasonlítás, tekintve hogy teljesen más autók.
2022. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy részben még koncepció autó, de már elő lehet rendelni, sőt konfigurálni is lehet és fullextrásan 81 millió a listaára…


Egy 2019-es HASZNÁLT Urus meg 130 millió forint.


“Totál értelmetlen összehasonlítás, tekintve hogy teljesen más autók.”


Szerintem nem értelmetlen összehasonlítani, mert igaz hogy más kategória, de a célközönség hasonló… A nagyon gazdag embereknek mindkettőt mindennapi felhasználásra gyártják. Az Urus elsősorban egy luxury SUV és nem egy szupersport autó, vagy élményautó… Mint mondjuk egy Aventador.


Az Urus is ugyanúgy arra van már, mint a luxus mercik nagyrésze, vagy egy Bentley Bentayga, hogy Benedict Cumberbatch a feleségével és a 3 gyerekével kényelmesen elférjenek benne és használják a mindennapokban, pl. le ugorjanak vele a közértbe…


Nem arra, hogy néha kivigyék pályázni, de nem is arra hogy valami arab milliárdos hülyegyereke azzal csajozzon. Ezekre továbbra is ott van a Huracán meg az Aventador…

2022. máj. 16. 22:33
 5/12 A kérdező kommentje:

#1.


Egyébként ezt sokszor hallom, de lambóban még nem ültem…


Mercikben már igen.


Viszont pl. egy C300-as az így a tesztek alapján, hát nem valami minőségi…


De a lambó, meg ha egy autót luxus SUVnak szán, akkor miért nem csinálják a belterét, az anyagokat meg a kényelmet pl. Merci minőségűre, ha 25-60%-al drágábbak az autóik?

2022. máj. 16. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Tök mindegy, hogy ki, milyen érveket hoz föl!

Van akinek csak az a fontos, hogy júúúj, három évesen használt állapotban is 130 millió.


És akkor mi van?????

2022. máj. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6.


Ha sz@r lenne és túl is lenne árat a, miért lenne a gyártó legsikeresebb autója és miért adtak volna el belőle háromszor annyit amennyit előzetesen terveztek?

2022. máj. 16. 22:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Másról beszélsz.
2022. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De én komolyan nem értem.


Általában ezt olvasom a fórumokon, hogy a lambó milyen pocsék minőséget képvisel, stb.


Sajnos még nem volt lehetőségem saját szemmel megvizsgálni egyet, szóval biztosra nem tudhatom hogy milyenek…


De közben meg a nagyobb oldalak, ilyen 8-9-10 pontos értékeléseket adnak rájuk.

2022. máj. 16. 22:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Obiektív választ adok, de először erre szeretnék reagálni:


"Általában ezt olvasom a fórumokon, hogy a lambó milyen pocsék minőséget képvisel, stb."

Na ezt nem tudom honnan szedted, linkelnél ilyet légyszi? A Lambónak az egyik legnagyobb erőssége, hogy 20 éve együtt dolgozik az Audival, akiknek a legnagyobb erősségük a tökéletes belső ergonómia és a nagyon jó anyaghasználat. És ezt az Urus tesztekben is ki szokták emelni. Tényleg meglepett amit most írtál.

A Mercedes EQS 580 vs. Lamborghini Urus kapcsán: nem lehet összehasonlítani a kettőt. Vagyis de, de mégsem. Az Urus egy "múlt" technológiája már, egy kőkemény, übergermán nagyon erős 4.0 turbós benzinmotorral, ami már nem a jövő ugye. De abból a jelenleg létező egyik legjobb motor, és legjobb váltóval van kombinálva.

De az EQS ezzel szemben egy futurisztikus, a mai nap elérhető legeslegjobb villanymotorral, legjobb akkutechnológiával. Ami most úgy néz ki, hogy a jövő. Tehát műszakilag sokkal jövőbemutatóbb és fejlettebb.

Tehát az EQS-t össze lehet hasonlítani pl egy VW csoportos full villanymotorral, közvetlen ellenfelének tekinthető pl a Porsche Taycan is szerintem, vagy a közös platformra épülő Audi E-tron GT, ami szintén két full elektromos, csúcskategóriás villanyautó. Szerintem a Taycan és az E-tron sokkal jobb minőségben és úgy mindenben, mint az EQS. EQS-ben még nem ültem, csak kivülről láttam, Taycanban már ültem, és E-tron GT-ben is, nehéz überelni. És amiket olvastam az EQS-ről, kötve hiszem, hogy veri a Taycant és az E-tront.

2022. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!