Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most, hogy emelkedtek az árak...

Most, hogy emelkedtek az árak Budapesten, érdemes Taxizni állni?

Figyelt kérdés

Olvastam a kiadásokról egy másik kérdésnél, a következőkön kívül van még bármilyen kiadás amiről érdemes lenne tudni ?


KATA 50000 Ft havonta

Tagdíj 150000 Ft vagy 25%a Boltnál havonta

Üzemanyag 150000 Ft havonta

Szerviz, gumik 400000 Ft évente

BKK 82555 Ft évente

Iparűzési adó 50000 Ft évente

Gépjárműadó 30000 Ft évente

Műszaki 25000 Ft évente

Biztosítás 150000 Ft évente

Utasbiztosítás 8500 Ft évente

Pénztárgép előfizetés 2000 Ft havonta

Pénztárgép hitelesítés 30000 Ft évente

Taxi óra hitelesítés 20000 Ft kétévente

5 évente továbbképzés 35000 Ft

Következő autó spórolás 100000 Ft havonta

Mosás és egyéb költségek 20000 Ft havonta


Csak mert ez így elképesztően nagy összeg, ha havi szinten nézem. Van aki ezt kitudja termelni és jól is keres vele ? Nem szeretnék mindig csak a következő számlára gondolni, de az új tarifa alapján elég 2000 utas km egy 300 ezres fizetéshez. Havi szinten az szerintem könnyen teljesíthető.


Ugyanis:


Ha 50 km/h átlaggal megyek a városban és az időm felében üresben, azaz utas nélkül vagyok, akkor napi 200 km-hez kb. 8 óra elegendő. Ez azt jelenti, hogy 20 munkanappal meglehet keresni ezt a 300 ezres fizetést valóban és már nincs szükség 10-12 órákat dolgoznia egy sofőrnek, hogy megérje. Ez egy átlag, de javítsatok ki, ha rosszul gondolom és sokat tévedek kérlek.


Valamint ha kihagytam valami kiadást, azt is szívesen fogadom.



2022. máj. 16. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Városban nem tudsz 50-es átlagot hozni, de tetszik a részletes elemzés. Hogy mennyire reális, azt nem tudom eldönteni. Ha csak 300 ezer jön be egy hónapban, akkor nem érdemes belevágni, mert annyit szinte bármi mással meg tudsz keresni.
2022. máj. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Mai cikk:


[link]

2022. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Egyik ismerősöm Szlovákiában él és ott taxizik.

Egy autója van, havi tiszta haszon 1800 - 2500 euró között ingadozik.

Elégedett a bevétellel, de 24 órában dolgozik. Ez úgy van értve, ha nincs munka akkor otthon várja a hivásokat, ha éjszaka hivják, akkor megyen.

Egymáshoz három közeli kisvárosban kóborol, de heti rendszerességgel van neki, Debrecen, Pest, Kassa, néha a Pozsonyi repülőtér.

Jól van ez Szlovákia, másak a körülmények mint Magyarországon.

2022. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Mindig megy a nyígás, hogy kevés a taxi, a Bolt app egy csomószor nem tud taxit küldeni, amikor kéne. Amikor utazom, mindig megvan a taxis következő fuvarja, mire kiszállok. Szóval piac az van.


A számításod sztem ott téved, hogy eleve nem mész 50%-ot üresen, és nem csak a kilométerdíj van, hanem ha pörög az üzlet, akkor a sok rövidebb fuvarhoz mind hozzájön a jókora alapdíj is. És ne felejtsd el levonni a kártyatranzakciós díjat, mert kábé mindenki kártyával fizet.

2022. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom, párom kollegája hétvégenként Boltozik, 300ezer egy pörgősebb csüt-péntek-szombat alatt megvolt neki az emelés előtt is, mióta újra megnyitott a belváros... nyilván ebből lejön a sokminden, amit leírtál, de nem gondolom, hogy "szegények" olyan rosszul kerestek volna a régi árakkal.
2022. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, próbáltam úgy számolni, hogy a legrosszabb esetet feltételezve, ugyanis ennél így már csak jobb lehet a helyzet, azért van az 50%. A kártyás tranzakció 1%, mondhatjuk belefér az “egyéb”-költségbe.


A 300 ezer valóban nem sok ma már, de ha ennél jó eséllyel nem lehet rosszabb, akkor rendben van.


Persze lesznek időszakok amikor pörög és címről megyek címre, de én próbáltam nem elfogult lenni, mert tudom, hogy olyan is van amikor csak ülnek. Pl. Hétköznap napközben vagy Januárban, Februárban.


Mindenesetre köszi a válaszokat, ezek alapján azt gondolom megéri, ha milliomos nem is leszek belőle, jó eséllyel meg lehet belőle élni.

2022. máj. 17. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!