Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől jöhet kopogó hang a...

Mitől jöhet kopogó hang a motorból/ motortérből?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban az autóm motorteréből kopogó hangot hallok. Konkrétan akkor, amikor gyorsítok, hagyom hogy sebességben guruljon, akkor nagyon hallható, de még ha tartom az adott sebességet akkor is. Ahogy egyre jobban gyorsítok egyre csak gyorsul fel ez a kopogó hang is. De viszont amint kinyomom a kuplungot, ez a hang megszünik, és amíg ki van nyomva a kuplung, addig az autónak teljesen normális hangja van. Mitől lehet ez szerintetek?

2022. máj. 19. 20:12
 1/9 krwkco ***** válasza:
Féltengely. Ha másik fokozatban ugyanakkora sebességgel mész, akkor ugyanolyan gyorsaságú a kopogás?
2022. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha például 4-esben megyek 70-el nagyon gyorsan hallani a kopogást, felváltok 5-ösbe, ugyanúgy hallgató, csak akkor már lassabban, majd ahogy gyorsítok egyre gyorsabb a kopogás is.

Az a fura nekem ebben, hogy reggel mikor elindulok, az első 15 percben teljesen normális a hangja, utána kezdi ezt a kopogó hangot kiadni. De ha félreállok, üresjárásban teljesen normális a hangja

2022. máj. 19. 21:01
 3/9 anonim válasza:
feleség, kutya megvan?
2022. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:

Tehát 5-ösben 70-nel lassabban kopog, mint 4-esben 70-nel? És mindkét esetben szabályos ütemben?

Mert akkor nem féltengely.

2022. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sebességtől függ a gyorsasága, a hangját ahhoz tudnám hasonlítani, mintha mondanád h drdrdrdrdr és ahogy gyorsítok egyre gyorsabb. Készítettem róla egy hangfelvételt, igaz azon tompábban hallani mint amilyen élőben, kár, hogy azt ide nem tudom csatolni.
2022. máj. 19. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a váltó az, szerintem.
2022. máj. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a váltóban lenne kevés az olaj? Annak lehetnek ilyen előjelei? Kérdeztem egy kollégát, ő azt mondta, hogy arra gyanakodna, azt nézessem meg
2022. máj. 20. 08:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem nézeted meg??
2022. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Délután lesz időm, akkor ránézetek mindenképp
2022. máj. 20. 09:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!