Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Modern Efficient Hybrid...

Bab51 kérdése:

Modern Efficient Hybrid rendszerrel járó Indítógenerátor működése?

Figyelt kérdés

A városban ahol lakom, nem rég érkeztek vadonatúj buszok, és ezek fel vannak szerelve egy Efficient Hybrid rendszerrel. Több dolgot is magába foglal ez, de ami most engem érdekel, az a motor és a főtengely közé elhelyezett indítógenerátor.


Amiket hallottam róla, fékezéskor enegiát termel vissza és ezt az engergiát szuperkondenzátorokban tárolja. Ami nem világos, hogy indulásnál maga a busz elindulását is segíti a visszatermelt energiával mint egy elektromos motor, vagy csak egy önindítóként szolgál a beépített Start/Stop rendszerhez?


A válaszokat előre is köszönöm!



#busz #motor #dízel #hybrid #indítógenerátor #efficienthybrid
2022. máj. 19. 20:18
 1/3 krwkco ***** válasza:

MAN?

Itt azt írja, hogy a start-stop-ot és a külső fogyasztókat táplálja a kondenzátorokban eltárolt energiával:

[link]

2022. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, köszi! Akkor ha jól értem indulásnál valóban segíti egy elektromos motorként a busz lendületbe hozását, hogy a motorra kevesebb stressz menjen, igaz?


És ez a rendszer aktív mikor a Start/Stop felül van írva? Mert az összes buszsofőr iktatja a Start/Stoppot a városban

2022. máj. 20. 10:49
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Aha, köszi! Akkor ha jól értem indulásnál valóban segíti egy elektromos motorként a busz lendületbe hozását, hogy a motorra kevesebb stressz menjen, igaz?"

Én a linkelt leírásban ennek nem látom nyomát. Csak annyit írnak, hogy a motor indításához szolgáltat energiát. Vagyis üresben beindítja, de azt nem írják, hogy akkor is dolgozik, amikor az automata váltó már fokozatba kapcsolt.

"És ez a rendszer aktív mikor a Start/Stop felül van írva?"

Motorféknél akkor is termel áramot. A motort ugyan nem indítja ujra, mert a kikapcsolt Start/Stop azt nem állítja le. De a segédberendezéseknek ad energiát.

2022. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!