Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikeres B kategóriás forgalmi...

Sikeres B kategóriás forgalmi vizsga után, amikor be kell menni a kormányablakba, ott mit csináljak? Vagy mit kapok? Mikortól vezethetek?

Figyelt kérdés

Bocsi a paraszt megfogalmazásért, ez így sikerült.

Gondolom, amikor bemegyek, jogosítványt szeretnék igényelni,vagy valami ilyesmit kell mondani, nem? És ekkor elindul a folyamat, hogy megcsinálják a kártyát? Mennyi ideig tart?

Gondolom, ekkor kapok egy ideiglenes vezetésre jogosító papírt, ugye?

Aki már túl van ezen, leírja, hogy mi volt?


Szeretnék már vezetni, de vizsga után nem kaptam semmit, csak hogy péntekig várjak valami emailre/sms-re, abban benne lesz minden. És ha viszont nem kapok ilyet, akkor jövő héten mehetek a kormányablakba.

Hétvégén lesz program, vezetésre is lehetőség, jó lenne, ha már tudnék vezetni, nehéz kivárni és papír vagy jogsi nélkül nem is merek forgalomba menni, hátha nem vagyok még a rendszerben, vagy nem is tudom, hogy működik ez.



2022. máj. 20. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Kibírod.
2022. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kibírom, de nem is ez a lényeg.

Hanem hogy mi történik a kormányablakban.

2022. máj. 20. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a hétvégén ne vezess! Bukta esetén benéz egy kétéves eltiltás.

Nem tudom, mindegyik irodában van-a sorszámosztó gép. Mindenesetre a bejáratnál tudsz segítséget kérni, hogy pl. melyik menüpontot kell választani. Aztán ha sorra kerülsz, első körben lecsücsülsz az ügyintéző elé. Kérésére igazolod magad. Elkezd ő kitölteni papírokat.

Majd átküld a fotókészítéshez. Onnan vissza hozzá.

Aláírások stb.

A végén ad egy papírt. Azzal belföldön vezethetsz, legfeljebb 30 napig, illetve a jogsi átvételéig.

2022. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Gondolom, amikor bemegyek, jogosítványt szeretnék igényelni,vagy valami ilyesmit kell mondani, nem?"

Elmesélheted a teljes sztorit, nincsenek előre megbeszélt jelszavak. Első jogosítványt szeretnél, ekkor meg ekkor vizsgáztál, stb.

Akkor megmondják, hogy látják-e már a vizsgát. Fel lett-e töltve a rendszerbe.

Ha van kormányablak azonosítód és 1 évnél nem régebben kiadott igazolványod, amihez képet készítettek az okmányirodában, akkor online is elintézheted. Ha online intézed, akkor jön majd egy e-mail, hogy a nyilvántartás már megadta az engedélyt, hogy vezethetsz. A rendőr látni fogja. És postán jön a jogsi kb. 1 héttel később.

2022. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénteken fél egykor kérdezed. Pénteken a hivatalok korán zárnak. Nem tudom mennyire egységes, de pénteken 14 óra szerintem általános.

Ha most elballagnál az egyikbe, sem biztos, hogy elkészülne zárásig a papír, ha egyébként minden adott.

2022. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ha az elmúlt 3 évben (Azthiszem 3 év) csináltattál bármi okmányt, ami fényképes, és minden megvan, hogy kiadják a jogsidat (Forgalmi,EÜ vizsga), akkor automatán megcsinálják neked, és kb 2 munkanap alatt nálad van a jogsi (Nekem ígyvolt). HA kaptál SMS-t, hogy "Vezetési jogosultsága bejegyzésre került..blablalba" akkor csak várnod kell.


Ha nem, akkor be kell slatyogni +1 nap múlva egy kormnyablakba, lobogtatva az EÜ vizsgádat, meg a forgalmin kapott papirodat, ahol irták milyen hibáid vannak, meg hogy átmentél. +személyi lakcím :D

2022. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kellett semmilyen SMS-re várni (tavaly augusztusban lett meg a jogsim). Azt mondták, várjak vizsga után 3 munkanapot, és utána benne lesz a rendszerben, hogy sikeres vizsgát tettem.

Így is volt, semmit nem vittem, csak az elsősegély elvégzéséről az igazoló kártyát. Személyi, lakcímkártya volt nálam, de arra már nem emlékszem, hogy kérték-e.

Ott helyben adtak egy lapot, amivel már vezethettem is.

2022. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Én egy keddi napon vizsgáztam.

Pénteken mentem jogsit csináltatni. Már látták a sikeres vizsgámat a rendszerben. Aki csütörtökön volt, de kedden vizsgázott azt még nem látták.


A vizsgaminősítő lapot vittem meg azt a kártyát, amit az elsősegély vizsga után adtak.


4 munkanap alatt, tehát a köv. hét csütörtökre kaptam meg postán a jogsit.

Addig adtak egy ideiglenes papírt amivel elvileg lehet vezetni, de én megvártam inkább amíg a kártya megérkezik.


3-4 nap nem a világ. Addig legalább kipihened a vizsgát és ülepszenek a dolgok.

2022. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!