Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan nyomatékkulcs ami...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Van olyan nyomatékkulcs ami 5NM-től 210-ig vagy a fölé terjed?

Figyelt kérdés

2022. máj. 20. 13:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Linket is várok.
2022. máj. 20. 13:22
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Megköszönném, ha kapnék..
2022. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ilyet nem fogsz kapni, kb. nincs..

Vagy kis nyomatékra, vagy nagyra jó.. Az 2db.

2022. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 krwkco ***** válasza:

Van 0-tól 300-ig is. :-)

[link]

(Persze csak viccelek, de tényleg ez a specifikációja.) :-)

(0-500Nm is van.)

2022. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4: ezen meglepődtem.

Én vettem két külön nyomatékkulcsot. Az egyik 5-25 nm-t tud. A másikra nem emlékszem, de az sima mezei, 200 körül van a vége

2022. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 krwkco ***** válasza:

Úgy tud kis Nm-eket, hogy egy mutató megy egy skála előtt. A legkisebb osztás 10Nm és kb. 1mm méretű. 5Nm is lehet vele húzni 1 Nm pontossággal, csak 0,5 mm kitérésnél meg kell állni. 0,1mm pontossággal.

Viszont fél méteres hajtókarnak is lehet használni, lazításhoz is. Ami sok nyomatékkulcsnál nem megengedett még akkor sem, ha van rajta irányváltó.

És ahogy egy megszorult csavart lazít az ember, sokkal megnyugtatóbb érzés. Mert ahogy fokozom az erőt, hajlik a rúd és nem azt érzem, hogy semmi sem mozdul és mindjárt törik valami.

2022. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Van ilyenem (kinézetre) skálájára nem emlékszem, sose romlik el, NDK-ból hoztam. Ellenőrizni könnyű (mint bármelyiket), méterre toldó és súly, vagy egy mérleg..

Miután figyelni kell, terveztem hozzá egy sipolót, csipesszel oda kell rakni, ahol a nyomaték értéke van.

2022. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#4 Azt még meg tudod mondani hogy az ilyen 1/2"-os mérethez van kis méretű dugókulcs(4-5)? Vagy olyan már csak 1/4-esben létezik?
2022. máj. 20. 16:17
 9/15 krwkco ***** válasza:

"Azt még meg tudod mondani hogy az ilyen 1/2"-os mérethez van kis méretű dugókulcs(4-5)?"

A dugókulcs készletben szoktak átalakítók lenni. 1/4"-ról 1/2"-ra. 10 mm-ről 1/2"-ra. Én a Lidl-ben vettem CrVa dugókulcs készletet, abban van mindkettő.

De azért ne vedd komolyan, hogy a linkelt nyomatékkulccsal 5Nm-t lehet mérni. :-) Fél mm elmozdulást kellene hozzá észrevenni.

Ennél az is jobb, ha egy kicsi, mondjuk 10 centis erőkart használsz és a meghúzás előtt megemelsz egy 5 kilós súlyt. Izom-emlékezetből akkorát kell húzni.

2022. máj. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:

#7

"Miután figyelni kell, terveztem hozzá egy sipolót, csipesszel oda kell rakni, ahol a nyomaték értéke van."

Jó ötlet. Lehet, hogy én is megcsinálom.

2022. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!