Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vezetési órán rögtön...

Első vezetési órán rögtön forgalom?

Figyelt kérdés
Volt valakinek ugyanígy mint nekem hogy soha sem vezettetek előtte és az oktató azonnal belevitt a mélyvízbe? Persze nem egy nehéz és nagy forgalmas útszakaszra vitt, de azért voltak autók meg körforgalom, lámpa, stb. Őszintén csak az első 10 percben voltam megrémülve, de aztán nagyon élveztem. Meg sokszor a fékezésnél pl. az oktató fékezett, meg volt mikor váltott, vagy nagyívű kanyarnál ő kormányzott, mert ezeket biztosan nem tudtam volna kínlódás nélkül végig csinálni. Arra lennék még kíváncsi, hogy úgy körülbelül hanyadik óránál fogja teljesen rám hagyni a vezetést?

2022. máj. 21. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakori,nemigazán rutin pályáznak már. Én első 2 órámon kis kertvárosba mentwm, aztán mentünk főútra, át másik városba h fogyjon akm-er.
2022. máj. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Így van, ritka a rutin pálya manapság. Annak idején én is egy lakótelepen kezdtem, nyilván nem nagy forgalom, de azért egy lakótelepen elég sűrűn járkálnak autók, az utcák pedig szűkek, a parkolók meg tömöttek. Az első órán itt járkáltam fel-alá, meg parkoltam, a második órán meg bevitt a belvárosba.


Hogy mikor hagyja rád a vezetést, az tőled függ, hogy milyen gyorsan jössz bele. Az én oktatóm nem szarral gurigázott, nagyon hamar elengedett. Pl. írod, hogy ezt-azt az oktatód csinált, mert te nem tudtad volna kínlódás nélkül, hát az enyémet ez nem érdekelte és őszintén szólva örültem ennek. Az első 2 órában még besegített a kuplunggal, aztán rám hagyta. Volt, hogy egy lámpánál háromszor fulladtam le és lekéstem a zöldet, várhattam másfél percet a következőre, de így lehet igazán tanulni. Legalábbis én így tudok legjobban, más lehet könnyebben tanul segítséggel, én szeretek magamra hagyatkozni.

2022. máj. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a rutinpályán való vezetést és a rutinvizsgát már jó pár éve megszüntették. Nem teljesen értem, hogy miért, szerintem nem volt haszontalan. Nem vagy kivételes helyzetben, azóta teljesen általános, hogy egyből közúton, fogalomban kezdenek a tanulók.
2022. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

2-es, énis lefulladtam kétszer az egymást követő két lámpánál, nagyon kellemetlen volt, mert mögöttem az autós biztos szidott, de akkor megnyugodtam hogy ez előfordul többször is a tanulóknál, főleg akik elsőnek ülnek volán mögött:d

2022. máj. 21. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Meg kell tanulni nem foglalkozni azzal, hogy más mit gondol. Tanuló vagy, mindenki volt az, mindenki volt béna, mindenki fulladt le. Egy perccel később ér oda, ahová tart, szerintem nem fog belehalni. Ha meg ezen az egy percen múlik, akkor majd legközelebb hamarabb elindul és megtanul pontos lenni.
2022. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, engem is rögtön az első órán kivitt a városi forgalomba, pedig akkor ültem életemben kormány mögött először. Egy belvárosi parkolóban találkoztunk délután, rögtön a vezetőülésre utasított, megmutatta a pedálokat, aztán indultunk is. Nem sok sikerélményem volt. Meg is mondta az oktató, hogy ő nem fog rutinpályával sz*rakodni, minél előbb meg akar szabadulni tőlem.

Végül sikerült neki, mert a harmincadik órában sikeres forgalmi vizsgát tettem.

2022. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kivitt az öreg de én kifejezetten tehetséges voltam és előtte már 9 éve vezettem nem hivatalosan földutakon hobbiból ahol nincs rendőr.
2022. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kivittek, fél óra rutinpálya aztán meg irány a város (Pest) délután négykor.
2022. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kivitt. Én sem vezettem előtte sosem.

Kb a 8. Órán mondta, hogy magamtól vezetek, de én úgy a 15-20. -nál kezdtem érezni.

Ahol én voltam, qnnak a sulibak nem volt tanpályája, így egy kisebb parkolóbqn gyakoroltunk kb. Fél órát, aztán vitt a forgalomba.

Vannak autósiskolák a városban, amelyikeknek van tanpályájuk. Ezen iskola tanulói ott kezdik a gyakorlást.

2022. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vitt, pedig életemben nem vezettem még. Nem nagy dolog ez manapság, mivel nem kötelező a rutinpálya és nem is ez dönti el, ki lesz jó sofőr, nekem rengeteg óra kellett, hogy magabiztosan menjen.
2022. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!