Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi mostanában egy olajcser...

Mennyi mostanában egy olajcsere munkadíja, ha én viszem az olajat és a szűrőt is a szerelőnek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy órát simán felszámol.
2022. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
5000-et fizettem februárban.
2022. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, információ nélkül. A fővárosban nekünk kétszer annyiért cserélnek olajat mint egy vidéki 10 000 lélekszámú városkában 100 kilométerre a fővárostól. Úgyhogy én ötezer és tizenötezer közé tenném az összeget.
2022. máj. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok. Ha ez lényeges, dunántúli megyeszékhelyen csináltattam, Budapesttől 200 km-re.

Amíg garanciális volt a kocsi, addig viszont Budapestre hordtam éves szervizre, mert még az oda-visszaút üzemanyagköltségével együtt is lényegesen olcsóbb árajánlatot kaptam, mint a helyi márkaszervizben.

2022. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Budapesten 7000ft-t kértek. 5-10.000 lesz.
2022. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy olaj csere fél óra, még márka szerviz norma idő szerint is, ha nincs átvizsgálás. Ha van akkor 1-1,2 óra között számolnak fel.

Tehát szerelő óra díja/2!

2022. máj. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Márkaszerviz más tészta, ott a hozott anyagra külön kezelési költséget számolnak rá, pontosabban csak az olajra, alkatrészt nem is engednek vinni.
2022. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7! Ezt csak addig mondják amíg meg nem említed azt, hogy panaszt teszel az importtörnél és a fogyasztó védelemnél!

Az olajra nem számolhatnak fel semmit, ha elviszed a régit, amit bármelyik hulladék udvar díjmentesen átvesz!

Ha gyári alkatrészeket viszel és azt az olajat amit a szervíz használ akkor csak számlával kell igazolni a vásárlást, kötelesek így beépíteni. A szervizszámlára pedig a megjegyzés rovatba rá kell íratni minden egyes hozott cucc cikszámát és az alkatrész számla számát. Ha nem sikerül nekik akkor stornoztatod a számlát. Ez azért kell mert így későbbi garis problémák esetén nem tudják elutasítani az ingyenes javítást. Alapvetően csak azt írnák a számlára, hogy hozott alkatrész...

2 évig márkaszervizben dolgoztam.

2022. máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7!

Nálunk, ahova járok márkaszervizbe, lehet vinni, nem problémáznak rajta. Akár olajat, bármilyet. A leengedett olajat, használt olajszűrőt sem kell elvinni. Alkatrészt is vihetek. Nem egyszer volt már, hogy a gyári alkatrészt én vittem hozzájuk, mert jóval olcsóbb volt, mintha tőlük kértem volna cikkszámra ugyanazt az alkatrészt. Mondjuk ehhez hozzá tartozik, hogy engem már ismernek. Az előző autómmal is 10 éve hozzájuk járok. Tudják, hogy nem fogok gagyi legolcsóbb utángyártott, meg bontott alkatrészeket odaborítani nekik.

Egyedül annyi, hogy garanciát az alkatrészre nem vállalnak, csak az elvégzett munkára. De szerintem ez amúgy is evidens. A számlán is csak a munkadíj szerepel.

2022. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!