Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak Budapesten lehet...

Miért csak Budapesten lehet elintézni külföldről behozott jármű forgalomba helyezését?

Figyelt kérdés
Néztem a hulladék ügyfélkaput és csak Budapesten lehet és ott is 7.30-ra van időpont. Mi ez valami új jogszabály? Hogy hogy nem lehet nagyobb városokba pl?
2022. máj. 24. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden hatósági vizsgaállomáson lehet+ az autoklubnál is lehet


ezek az ország minden pontján ottvannak


valamit nagyon benéztél:)

2022. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem így van. Legalábbis a Becsületes nepper az egyik videójában azt ecsetelte, hogy mivel ő nem a saját, hanem vevő nevére hozza be az autót, aki bárhol lakhat az országban. Ezért az új jogszabály szerint pont, hogy nem helyeztetheti forgalomba a fővárosban, hanem az ügyfél területileg illetékes KPM vizsgaállomásra kellene vinnie minden autót.
2022. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy abban a megyében tudod intézni, ahol laksz. Valamit rosszul olvastál, vagy értelmeztél.
2022. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem nem így van.

Vagy hát... rámegyek ügyfélkapun és csak 2 talált van... mindkettő Pest de bebizonyítom én nektek!


[link]



Az időpontfoglalás folyamata:

- Az ügyfelek 2020. november 16-án 08.00 órától ügyfélkapun keresztül érhetik el a

Műszaki vizsgák időpontfoglaló felületét (KHKIA) a [link] oldalon belépve.



Ezen az oldalon pedig sehol máshol nincs lehetőség csak PESTRE!

2022. máj. 25. 00:09
 5/12 A kérdező kommentje:
2022. máj. 25. 00:10
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]



Hol intézhetem el?

a megyei illetékességgel eljáró járási hivatal, Pest megyében a Pest Megyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatal, Budapest fővárosban Budapest Főváros Kormányhivatalának III. Kerületi Hivatala


Néztem több megyét is.. a megyeszékhelyen és sehol nincs ilyen pont!


KOZLF00015 - Járművek forgalomba helyezéséhez szükséges honosítási eljárás lefolytatása iránti kérelem


Erre nem lehet sehol foglalni semmit, nincs is benne az ügykörbe csak pesten.

2022. máj. 25. 00:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy akkor mondja el vki hogy kell rá keresni és mi az ügyfélkör hol található meg pontosan és mire menjek rá :D
2022. máj. 25. 00:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hiába hisztizel. Budapest csak egy lehetőség, ahova bárhonnan viheted.

[link]

2022. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ráböksz a megyédre és már tudsz is időpontot foglalni. Illetve ott meg is találod a magyarázatot, hogy neked miért csak Pestmegyei vizsgaállomásokat dobott ki.

Ugyanis csak ennél a kettőnél kizárólag csak ügyfélkapun keresztül időpontot foglalni, máshogy nem.

Viszont a többi vizsgaállomást nem tették fel az ügyfélkapura, ezért azokhoz csak e-mailbe, vagy személyesen lehet időpontot kérni.

2022. máj. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nem csak a nkh csinalhat?
2022. máj. 25. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!