Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS!!! Neki mentem egy autónak...

SOS!!! Neki mentem egy autónak utánfutóval. Elvihetik a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elnézést kérek a helyesírási hibákért. Ez most nem fontos a helyesírási hibák, van ennél sokkalta nagyobb baj.


Nagyon nagy problémába beleestem.

Voltam autón (néném nevire van iratva) valahol a nénnémmel valamit árulni, és autón húztam az utánfutót. Először mentem utánfutóval. Az autó széles, és az utánfutó kicsi, alig láttam az utánfutót, plusz még fekete ablakok voltak hátul az autóban. Nem láttam jól, hogy jól e tolatok.

Megkértem a nénémet, hogy nem-i szállna ki az autóból, és navigálna engemet, hogy jól-e megyek vagy sem. Na neki mentem a másik autónak. Néném azt mondja, hogy semmi nem volt, hogy menjünk gyorsan el innen. El is mentünk. Néném azt mondja, hogy nem volt ott semmi, akkor mentem tovább az úton, bíztam benne. Bíztam benne, hogy nem lesz ebből probléma. Na lett.


Ma jött a nénémnek telefon, hogy lefényképezték a kocsit amivel neki mentem, és az utánfutót is. Kell menni kihallgatásra a csendőrségre, mert kamerán láttak mindent.

Hívtam egyik csendőr ismerősömnek, és azt mondta, hogy kaphatok 300-500€ és 6-7 hónapot nem vezethetek.

Unokatestvérem csendőr, ő azt mondta, hogy semmiféle képpen nem vehetik el a jogosítványt, de 50€ kaphatok mert elmentem a helyszínről.

Még nem jött csekk, vagy ja posta, hogy mi lesz.


El vihetik a jogosítványt?

Ki vagyok tisztára idegileg. Félek hogy a jogosítványt elviszik.

Kérlek segítsetek!!


2022. máj. 24. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha jól értem, nem is Magyarországon történt.

Én más ország jogrendjét és joggyakorlatát nem ismerem.

De ha ismeri is valaki, azt mindenképpen tudnia kell, melyik országban történt az eset.

2022. máj. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szlovákiában
2022. máj. 24. 23:42
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagyok benne biztos, de remélem hogy elveszik. És a másik autós kárát megfizettetik veled.

A rokonod nem köteles ellened vallani, de a rendőrök se hülyék, hamar kitalálják ki a hunyó. Néhány keresztkérdés, és a következő idézés már a te nevedre fog menni.

2022. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért reméled hogy elviszik? Nem láttam hogy merre tolatok
2022. máj. 24. 23:56
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

3-as, belőled a tömény rosszindulat szól.

A másik autós kárát természetesen a felelősségbiztosítás terhére fogják kifizetni. Emiatt nyilván a kérdezőnek (vagy inkább a nénikéjének) ezután többet kell majd a felelősségbiztosításra fizetnie, de a kárt nem ő fogja megfizetni.

Az se természetes, hogy elvennék a jogsiját. Magyarországon ezért biztos nem vennék el.

2022. máj. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De el mentem a helyszínről
2022. máj. 25. 00:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem volt személyi sérülés a balesetben, akkor megúsztad a segítségnyújtás elmulasztása nevű bűncselekményt, ami tényleg komoly következményekkel járt volna. Legalábbis Magyarországon.

Ez így egy piti ügy. Fizetsz valami bírságot és a felelősségbiztosítás terhére el lesz intézve. Legalábbis Magyarországon így lenne.

Nagynénéd mindenesetre jó hülye tanácsot adott, hogy menjetek el onnan. Most a saját károdon megtanultad, hogy

a) akármelyik hülye utas akármit tanácsol, a sofőré a felelősség, hogyan dönt;

b) legjobb mindig vállalni, amit csináltál, mert utána csak kellemetlenebb, ha kiderül, és általában kiderül.

2022. máj. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szlovák jogi fórumon kéne megkérdezni. Itt viszonylag kevés szlovákiai válaszoló van, mi magyarországiak meg nem ismerjük az ottani szabályokat és utána sem tudunk nézni egyszerűen.
2022. máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Pedig a 3/ igaza van. Mi az, hogy vakon tolat és nem látja? Ilyen kifogásokkal megérdemelné, hogy elvegyék a jogosítványát.
2022. máj. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

"Nem láttam hogy merre tolatok"

Akkor nem tolatsz, érted !!!

Ha ott egy ksigyerek vagy bárki áll azt se látod és neki tolatsz.

Szörnyű!

2022. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!