Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Castrol vagy Ford motorolaj?

Castrol vagy Ford motorolaj?

Figyelt kérdés

Ford Mondeo mk4 2.2 tdci 2008 .


Az előző tulaj Ford márkáju 5w30as motor olajat öntött a motorba , én szeretnék castrol márkájút önteni , mert arrol több jót hallottam. Ti mit mondtok melyiket öntsem inkább azt amihez szoktatva van a motor vagy álljak át castrolra?



2022. máj. 26. 19:30
 1/7 hypno ***** válasza:

Használd a gyári ajánlást.

Ne foglalkozz se az előző tulajjal, se azzal, hogy mit mondanak mások.

2022. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs semmihez szoktatva egy motor. :D


Én gyári Ford olajat teszek az 1.4TDCi-be. Olcsó és ha már rajta van a Ford logó akkor biztos jó.

2022. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, húszas éveim elején nagyon ugráltam még én is ilyen dolgokon autó témában, gyári olaj, nem gyári stb.


Most vagyok 32 és konkrétan már le.zarom :D Rengeteg olvastam ezzel kapcsolatban (is), mindenki istenít valamit, mindenkinek igaza is van de amúgy meg senkinek sem. Mindenki mondta, hogy bármit, csak a gyárit ne. Aztán hogy a Castrol a legjobb. Aztán találkoztam olyan szerelővel, aki azt mondta bármit, csak Castrolt ne, MOL olaj, sz.r az egész :D


Abszolút nem foglalkoztat már a téma. Legyen lecserélve, friss olaj menjen bele, és a viszkozitás az autó motorjának megfelelő legyen. Ennyi az egész. Aztán ezután hogy melyik mellett teszed le a voksodat, szimplán marketing.


Nem az olajmárka öli meg a motort, hanem mikor 2 évente cserélik csak az olajat, meg 30 ezreket mennek 1 ciklusban.


A fogad sem azért megy tönkre mert Sensodyne helyett Colgate-et használsz, hanem azért mert csak 2 naponta mosol fogat és évente cserélsz fogkefét 3 hónap helyett.

2022. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha a gépkönyv szeirnti specifikációnak megfelel, teljesen mindegy milyen olajat teszel bele. Vegyél olyan márkát, amiben te megbízol.
2022. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2022. máj. 26. 21:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki más márkára esküszik. Van aki csak a gyári, van aki a Motul-ra, van aki Castrolra, van aki Petronasra.. Annyi a lényeg, hogy a gyártó által előírt minősítést tudja az olaj. Kézikönyvben megtalálod.
2022. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

A Ford muszaki_zsebkonyv_2013.pdf azt írja:

- Ford Castrol Magnatec Professional A5

- SAE 5W-30 WSS-M2C913-D

- SAE 5W-30 ACEA A5/B5

Az ajánlás ebben a sorrendben a Ford szerint leginkább ajánlottól az éppen megfelelőig.

De ne gondold, hogy a Magnatec Professional-lal valami csoda fog történni. Bőven jó a Mannol OEM 7707. (WSS-M2C913-D megfelelőség.)

2022. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!