Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek letegyem a jogsit?...

Szerintetek letegyem a jogsit? (Részletesen lent.)

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, így már egy ideje gondolkozom rajta, azonban a mobilitási igényem meglehetősen alacsony. Budapest agglomerációjában élek, a tömegközlekedés bár lassabb, de megfelelő a lefedettség. Igazából csak munkába járok, meg kb. kéthavonta vidékre vonattal fateromhoz, na meg haverokkal bulizni, de ott mivel iszok ott úgyis ki lenne lőve a kocsi.

Na most ha vennék valami használt autót, kérdés, hogy utána nem lenne deficites a fenntartása ahhoz mérten, mintha maradnék a tömegközlekedésnél. Kollégáim is csak kevesen járnak autóval, van aki még messzebbről is inkább volánnal meg BKK val utazik, mert olcsóbb. De ha meg nem nagyon használom, akkor csak helyben rohad, miközben fizetni kell rá biztosítást meg a kötelezőket. Na meg állandóan baj van az autókkal, a környezetemben mindenkitől évek óta csak azt hallom, hogy most még egy kicsit kell rákölteni és egy ideig nem kell hozzányúlni, de aztán persze mindig elromlik valami. :D

Vagy a másik verzió, hogy leteszem a jogsit, aztán majd később valamikor lehet hogy jól jön, csak nem tudom hogy van e így értelme.

Szerintetek melyik verzió lenne a jobb?



2022. jún. 6. 23:00
A kérdező szavazást indított:
Tegyem le a jogsit, meg vegyek valami használt autót is, és jobban meg is nyílnak a lehetőségek, mintha tömegközlekednék.
Tegyem le a jogsit, mert később jól jöhet, de autót fölösleges venni, mert csak visszi a pénzt, és tömegközlekedés is jó Budapest környékén.
Hagyjam a jogsit, semmi értelme autót fenntartani így, viszont ha nem vezetnék, teljesen fölösleges a papír is hozzá.
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tedd le a jogsit és később lehet majd jól jön, amikor családod lesz, meg egy jó állás stb.
2022. jún. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így csináltam, ahogy az #1-es írja. 17 évesen lett jogosítványom, de saját autót venni eszem ágában nem volt. Később jól jött. Pl. volt olyan munkahelyem ahol feltétel volt a jogosítvány. Saját autót egyébként 12 évvel később vettem, 29 éves koromban. Addig elvoltam tömegközlekedéssel. De akkor mikor kellett az autó, jól jött, hogy nem akkor kell még a jogsival is nyűglődnöm.

Szóval, ha van rá lehetőséged, szerintem érdemes megcsinálni. De annak, hogy jogosítványod van, nem automatikus és kötelező feltétele, hogy egyből kocsit is kell venned.

2022. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Vélhetően neked is van egy kialakult véleményed.

Ha a válaszok megerősítik a Te elképzelésedet, akkor az lesz a járható út.

Ám abban az esetben, ha a neked nem tetsző válaszok lesznek többségben, akkor azt a megoldást elveted.

Ez a reagálás így teljesen érthető (lenne) viszont akkor minek kérdezel??


Különben számomra meglepő, hogy egy 26 éves felnőtt ne tudjon a saját dolgában döntést hozni, és tök idegenek szubjektív véleménye alapján alakítsa az életét. :O

2022. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
42%
Egyre jobban elterjed majd a közösségi autózás is. Ha van jogsid és nagyritkán szükséged van rá, akkor bármikor bepattanhatsz egy ilyen cég autójába.
2022. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4: Milyen az a "közösségi autózás"?
2022. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a #4 válasz, mert én pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Egyre kevésé "divat" a másikra tekintettel lenni.

Ha van pl. 10 autós a belvárosban és mindannyian a peremkerületben dolgoznak -ugyan azon a helyen- akkor is szinte mindenki a saját autójával fog menni. (nagy részük egyedül)

Ez egy ilyen világ. :(

2022. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:

"Milyen az a "közösségi autózás"?"

Carsharing vagy e-carsharing magyarul. Greengo, MOL Limo és hasonlók.

2022. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Jah, akkor autó bérlés.
2022. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"autóbérlés"
2022. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:
Nevezhetjük autóbérlésnek is, de nem hagyományos értelemben.
2022. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!