Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ilyet venni? Ha igen,...

Megéri ilyet venni? Ha igen, akkor melyiket ezek közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2022. jún. 8. 09:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk csak a Stage6 van raktáron
2022. jún. 8. 09:52
 2/10 anonim ***** válasza:
inkább spórolj, csinálj A1 jogsit és vegyél motort
2022. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
125-ös 4T nem egy nagy szám, a 2T meg túl erős
2022. jún. 8. 10:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint az A1-hez.
2022. jún. 8. 10:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Az 50-esek meg alacsonyabb sebességre vannak tervezve. Ha a hengert, dugattyút piszkálod, akkor a variátort/váltót is kell. A nagyobb sebességhez kevés lesz a fék és az egész váz, arról nem is beszélve, hogy mire a végére érsz semmivel nem lesz olcsóbb, mint amit 2 mondott.

Ha a 125-öt kevésnek érzed, akkor csinálj A vagy A2 jogsit. Még mindig olcsóbban lesz jobb technikád. Egy korrekt tuningolás drága és nagy tapasztalatot igénylő feladat.

Ha a tuningolás folyamatát élvezed és van rá keret, akkor hajrá (de ésszel, mert a közlekedésben mindig a saját és mások életével játszol).

Készülj fel arra, hogy a géphez akár hol nyúlsz hozzá mindig az egészen végig kell menni, mire az eredmény korrekt lesz. A másik szempont, hogy ha a teljesítményt emeled, azzal az összes elem élettartamát csökkented. Ha érezhető teljesítménynövekedést akarsz elérni, akkor valahol a rendszerben lesz egy elem (mivel a gyakorlatban az 50-es robogók elég különbözőek e valamennyire típusfüggő), ami nem fogja bírni.

Egy barátom tapasztalata: 50-es robogóra rakott nagyobb hengert. A motor alig lett használható, mert más volt a motor karakterisztikája, és más karburátor is kellet volna hozzá illetve, a variátor módosítása meg többe került volna, mint a hengerszett. (Erre vásárláskor is felhívták a figyelmét). Inkább eladta a hengerszettet és vett egy 125-öset

2022. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, Ez amúgy nem robogó hanem egy Derbi Senda X-Treme 50
2022. jún. 8. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor módosítom a szövegemet:

Nem a variátort kell áthangolni, hanem a váltót és a végáttételt.

2022. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nagyon sok pénz és idő mire elérsz egy jónak mondható teljesítményt

anyi pénzből + motor árából bőven kijön egy A1 jogsi + normális 4t motor

és az nem igaz hogy 125 ös 4t nem nagy szám, gyárilag mennek úgy mint egy tuningolt 50-es, melette jobb fogyasztás, szebb hang, megbízhatóbb

én már végígmentem ezen az úton egyszer, és ha tuningolni akarsz akkor 125-öst is lehet, arra is vannak 150 meg 180ccm-es hengerek meg nagyobb karbi

2022. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 közül teljesen mindegy melyiket veszed, ezen kívűl még kelleni fog minimum új kuplung, nagyobb karbi, hozzá tervezett kipufogó

8-as voltam

2022. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, amit 9-es írt azokat néztem hozzá. Szerintem megvárom az A2-t. :)
2022. jún. 10. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!