Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban olajszint mérés a már...

Autóban olajszint mérés a már felmelegedett motorral és olajjal történjen, vagy hidegen?

Figyelt kérdés

2022. jún. 19. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy a gyár előírja. Láttam már olyat, ahol hideg motornál írták elő és olyat is, ahol üzemmelegnél.
2022. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én hidegen mérem. Két szervíz között még egyszer sem kellett rátöltenem. Min. max. között van.
2022. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy előírják, de a legkönnyebb, ha reggel elindulás előtt nézed, addigra lefolyik az összes, ezért könnyű és pontosat tudsz mérni.
2022. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Melegen is ha vársz 5 percet akkor már jó, vagy hidegen .
2022. jún. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Autó válogatja hogyan kell. Nálam például úgy, hogy üzemmeleg motornál leállítás után 5 percel.
2022. jún. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:

Ha a motor leállítása után lefolyt az olaj a karterba (kb. 5 perc), akkor lehet melegen is. Vagy hidegen.

De ezt a legkönnyebb ellenőrizni. Próbáld ki mindkettőt és írd meg az eredményt. Akkor Te lehetsz az olajszintmérő "guru" itt a gyakorin. :-)

2022. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a kezelési útmutatóban meghatározza a gyártó. Nekem eddig minden autómon üzemmeleg állapot, leállítás után 5 perccel volt a gyártói előírás. Az egyik autómban még egy kis tábla is volt a motortérben, ami erre figyelmeztet.
2022. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
27%

#7

"Az egyik autómban még egy kis tábla is volt a motortérben, ami erre figyelmeztet."

És sosem próbáltad hidegen is megmérni? Hátha nem kellett volna azonnali motorfelújítás a használati megsértése miatt.

És talán kiderült volna, hogy tökmindegy, hogy hidegen méred vagy melegen.

2022. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

"Hátha nem kellett volna azonnali motorfelújítás..."

Én nem írtam olyat, hogy fel kellett volna újítani azonnal bármelyik autóm motorját... szerintem ezt nem nekem szántad, vagy nem értem miért nekem írod. Soha még csak rátöltenem se kellett az olajra.

Egyébként kíváncsiságból néztem már hidegen a 22 év alatt mióta autózom, de azt nem vettem mérvadónak. A kezelési útmutatóba feltételezem nem unalomból írogatják, hogy melegen kell. Hidegen általában egy kicsivel magasabb szokott lenni a szint.

2022. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
hidegen, sík talajon, hiteles nivópálca törléssel
2022. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!