Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó hajtóműjébe mennyi...

Robogó hajtóműjébe mennyi hajtóműolaj kell?

Figyelt kérdés
Egy aprilia sportcity one 50 2t-ről van szó. sehol nem találtam infót arról mennyi kell bele. 125 ml az olaj maga amit vettem, ebbe kéne a segítség hogy mennyit is rakjak bele
2022. jún. 24. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Transmission oil 100 cm3
2022. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem a repülőgépnek van hajtóműve? Vagy rakétát tettél a robogó hátára? Ez esetben folyékony nitrogént vagy kerozint javasolom 😉
2022. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ne legyél már ilyen okos bazmeg, hajtóműolajnak hívják amit váltóba raksz, tekintve, hogy az egy HAJTÓMŰ. Sőt, most nagyon meg fogsz lepődni: a szervóba is hajtóműolaj megy.


Soha nem fogom megérteni, hogy a hozzád hasonlók miért ugatnak bele olyanba, amiről fingjuk sincs.

2022. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs nívója a betöltő nyílásnál? Piaggio robogómnál volt. Egyébként 90 és 120 ml között szoktak lenni a robogó hajtóműolaj töltetek.


#2 Nevezzük akkor végáttételnek, hátha így nem ütközik más iparágakban használt kifejezésekkel.

2022. jún. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2: Gépészetileg amúgy teljesen korrekt a hajtómű kifejezés. Sebességváltó, véglehajtás, differenciálmű, osztómű, mindegyik hajtóműnek minősül. A repülőgépek hajtómotorja véletlen egybeesés miatt a magyar nyelvben hajtóműként szerepel, de persze köze sincs mechanikailag egy váltóhoz, hanem többnyire egy belsőégésű motort értünk alatta (a gázturbina is belsőégésű motor). Az angol simán csak engine-nek, tehát motornak hívja.


Persze tisztában vagyok vele, hogy nagy eséllyel ezeket te is tudtad, csak jól esett okoskodni egyet.

2022. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, nem tudtam, hogy a robogóban van hajtóműnek nevezett alkatrész. Semmilyen jogsim nincsen, így nem csoda, hogy ezt nem tudom. A hajtóműre nekem a repülő és az űrhajó hajtóműve jut eszembe, vigyázat ilyesmire gondoltam:


[link]

2022. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!