Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan emberrel aki állandóan száguldozik?

Figyelt kérdés

Apukámmal ma elutaztunk egy másik megyébe. Autóúton mentünk. Apukám, anyukám én és a vőlegényem ültünk az autóban.

Apukám felstresszelte magát anyukám miatt, aztán szinte végig 240 és 260 között mentünk.:(

Vőlegényem erre azt mondta, hogy legközelebb nem szívesen menne apukámmal egy autóban, inkább ő vezetne, mert ő betartja a sebességet és ez már nagyon sok és gondolni kellene arra, hogy veszélyezteti mások életét, felelősséggel tartozik nem csak magára.


Apukám egy kegyetlenül makacs, szemtelen ember. Neki nem lehet mondani semmit, mert erre azt mondja dugulj be. Anyukám az a baj sose hagyná el, csak elsírja magát mikor mondom neki, hogy ez nem normális és többet nem szeretnénk vele menni. Gyerekként testvéremmel is mindig féltünk az autójában.

Amúgy nagyon ritka, hogy én vagy mi az ő autójában ülünk és autópályán megyünk. Évi max 1-2 alkalom.



Mit lehetne tenni? Több ellenőrzés kellene az autópályára. Apám nagyon fukar ember, ha bemérnék lassabban menne.

110 a megengedett, de ő szinte végig!!! 240-nel és 260-nal ment. Sajnos azonban az ég világon ezt senki nem ellenőrizte.


Volt egy mérő állomás, na ott lelassított aztán megint meghúzatta 260-ra. Az egy óra alatt volt 1 db ilyen mérőke.


Azt érzem ez így nem jó. Sok ilyen ember van, veszélyeztetik mások életét!!!!



2022. jún. 26. 23:25
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Kèrlek ne azt mondjátok anyám válljon el, mert ez nem az én dolgom. Én már mondtam neki.

Havi 1x járok haza. Külön élek màr.

Ez az ők dolguk.

2022. jún. 26. 23:26
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen is mérnek, ott is ahol nem látszik. Majd érkezik a csekk.
2022. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autótok van? Ez bőven kimeríti a gyorshajtás/veszélyeztetés fogalmát. Többet nem ülnek be mellé az biztos!
2022. jún. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kicsi a valószínűsege, hogy egy gondolom 50+ eves pali hallgasson barkire is. Ez azert nagyon extrém gyorshajtás, szóval jó lenne, ha leszokna róla, mielőtt baj lesz. Talán brutál baleset videók, nehány megtört vetkes sofőrös dokumentumfilmféle javíthatna a helyzeten, de sok esélyt nem latok, ha gyerekkel-családdal a kocsiban is megjatsza.
2022. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Ez vas és győr-moson-sopron megye között történt.

Megmondom őszintén, hogy nagyon örülnék, ha jönne csekk.

Sajnos apukám lelassított teljesen ott ahol van kamera, az a kapu tudjátok. Egy helyen volt.

Nagyon féltem az út során, mert nagyon veszélyes volt. Plána, hogy az autóút dimbes, dombos és kanyargós volt. A domb tetején nem látható be, bárkibe belehajthattunk volna és meghalhattunk volna.

Áh de ezt hiába mondanám akkor le vagyok ordítva és még gyorsabban megy.


Bízom benne, hogy lesz csekk. de sajnos ha lesz is majd csak vagy 1 hónap múlva.

2022. jún. 26. 23:46
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
Azon a szakaszon (Győr-Szombathely) nem csak egy helyen van sebességmérés. Több mint valószínű a bírság...
2022. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Telefon-kamera, majd videó beküld helyi kapitányság, feljelentést megteszed névtelenül és ennyi. :/
2022. jún. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szarral gurigázik az öreg, ha tartósan bírja az autója ezt a sebességet...


Amúgy egyszerű a megoldás: menjetek legközelebb mégegy autóval. A vőlegényed autójával, azt majd vezetheti Ő. Makacs-fater úgysem engedné meg, hogy a vőlegényed vezesse az autóját.

2022. jún. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Nem kell vele menni sehova. Nem kényszeríthet az autójába.
2022. jún. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
27%
azt a 240-260-at benézted..elég az 100-nak is. Panaszkosás helyett inkább nőj fel..
2022. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!