Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy az üzemanyag...

Miért nem megy az üzemanyag szivattyú?

Figyelt kérdés
Adott egy 1.4 Seat. Egyik napról a másikra úgy gondolta hogy nem indul, ki lett olvasva, vezérműtengely jeladót dobta, (ekkor már ellenőriztem az ac-t, és nem ment, gondoltam emiatt lehet.) de csere után sem indult. Újra ki lett olvasva, előszőr kidobta a 2. injektorra azt, hogy testzárlatos, ki lett cserélve a komplett injektor híd, (volt itthon egy, ilyen esetekre) ez után mind a 4 injektorra test zárlatot dobott. Tovább léptem, inkább nem akartam hinni a kis kínai obd kiolvasómnak már.. Ki cseréltem a relét is, biztosíték foglalatát ellenőriztem, de semmi. Eddig odaáig jutottam, hogy a 3. relével sem kattan a relé, pumpáig pedig állandó 4volt megy, se több, se kevesebb. Szakadás sehol nincsen.
2022. jún. 28. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért hagytad figyelmen kívül a veztengely jeladót? Értem én hogy megbízhatatlan szarok azok a hibakódolvasók de akár még igaza is lehet. Ha nem jár a motor, akkor nem fog dolgozni a szivattyú sem. Ha szar a jeladó, akkor nem fogja tudni hogy dolgoznia kellene.


Vagy ha nem tudod hogy dolgozik-e, akkor húzd le a nyomócsövet, dugd a végét egy flakonba és indítózz. Ha van benzin, akkor húzd ki az injektor hidat, tegyél alá a karton lapot és kiderül, hogy mindegyik dolgozik-e. Mellesleg a befecskendezés szintén a veztengelyről kapja a vezérlést.


De lehet nem is az üzemanyag ellátással van baj, gyújtást néztél már legalább?

2022. jún. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Üzemanyagszivattyúnak akkor is el kell indulnia egy rövid időre, mikor kinyitod az ajtót.
2022. jún. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
#2 Nem mindegyiknél, pl. az F Astránál nincs előtöltés.
2022. jún. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De Seatnál van, tesómnál pont ezért cseréltük a zárat.
2022. jún. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van, hogy megdöglik, kis villanymotor, tartja a nyomást az ÜA rendszerben.

Ráadott gyújtásnál be kell állítania a nyomást(kis zümmögés)

Ha nem csinálja, kocogtasd meg a tanknál a pumpa tetejét, attól lehet, életre kel.

De van egy rakás O gyűrű is a gyorscsatlakozóknál az ÜA vezetékekben, néha az is elfárad.

2022. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem megy a pumpa, csak akkor ha külön rá kötök 12 voltot, gyújtás van, vezérműtengely jeladó cserén túl vagyok, relé nem kattan, hiába cserélem, lehetséges hogy a motorvezérlővel nem oké valami?
2022. jún. 29. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!