Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Ka gondol egyet elkezd...

Ford Ka gondol egyet elkezd füteni magától hiába tekergetem semmi, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2022. jún. 28. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
SZar a kapcsoló, cseréld ki.
2022. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:

Gondolom nem automata klímás. Nekem Fiestam van, feltehetően a Ka is ugyanazon az elven fűt: A melegvíz állandóan kering a belső hőcserélőben, a fűtést/hűtést a levegő elterelésével operáló lemezek intézik.

A forgatógomb ezeket nyitja/zárja. Bowdenekkel vagy drótkampókkal. Valamelyik kiakadt vagy elszakadt. A javításhoz szinte biztos, hogy le kell bontani a műszrfalat, ami sok szerelői munka és ezért drága. Nagyon kicsi az esély, hogy a kesztyűtartó felől hozzá lehet férni.

A gyors, nyári megoldás, hogy a motortérben le kell venni a belső hőcserélő fűtőcsöveit és egy csődarab közbeiktatásával rövidre kell zárni. Utána hűtőfolyadékkal fel kell tölteni a rendszert. Ha a hűtő jobb felső sarkában van egy kereszt bemetszésű műanyag csavar, akkor ott is légteleníteni kell. Az a biztos, ha a rendszer nem dolgozza ki magából a levegőt.

De ha ezt nem tudod házilag megcsinálni, akkor nem biztos hogy van értelme az ideiglenes megoldásnak, mert a szerelő is tízezres nagyságrendű munka és anyagdíjat fog kérni. A leeresztett hűtőfolyadékot ne öntsd ki sehova, hanem add le egy hulladékszigetnél.

2022. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most lett cserélve hütöfolyadék szabályzó szelep. Csak az a furcsa hogy gondol egyet és füt aztán kétnapig normálisan megy
2022. jún. 28. 07:37
 4/6 krwkco ***** válasza:

"Most lett cserélve hütöfolyadék szabályzó szelep."

Akkor a Ka fűtése nem olyan, mint a Fiestáé. Semmi sem érvényes, amit a 2-es kommentben írtam. Sorry.

2022. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm
2022. jún. 28. 08:08
 6/6 anonim válasza:
Kapcsoló
2022. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!