Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szervókormányt mintha egyre...

A szervókormányt mintha egyre nehezebb lenne tekerni,, olajszint rendben, mi baj lehet?

Figyelt kérdés
2022. júl. 1. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Na most nehezebb, vagy mintha nehezebb lenne?

Döntsd el ezt.

2022. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nehezebb igen, ha belegonolok pl 1 éve könnyébb vót!
2022. júl. 1. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Rásegítő motor kezd elromlani
2022. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. Olajosnál van egy szervószivattyú, nincs rásegítő motor.
2022. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keréknyomás rendben van?

De ereszthet is a szervó, nézd meg, fogy-e a tartályból.

Ha nem ereszt, idővel kophat a szivattyú, kormánymű is, akkor gyengül.

2022. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Meg illő időnként 4-5 évente lecserélni a szervó olajat mert az is "kopik" ez alatt azt értem hogy bizonyos anyagok elillannak belőle amik adják a megfelelő kensét hasonlóan a motorolajhoz meg ehasználdik, plusz némi kosz is kerülhet bele kopások miatt. Lehet már nehezebben bírja a szivattyú is ezért nehezebb. Egy csere megszokta oldani ezt a problémát, nekem például bejött hogy kiszívtam belőle amennyire csak tudtam kb félig felöntöttem ki légtelenítettem, mentem vele egy kört hogy megjárassam, már akkor sokkal jobb lett, visszamentem, leszívtam mivel még volt benne kosz meg telejsen nem lehetett kiüríteni így még hozott ki magából koszos olajat lehetett is látni. Aztán feltöltöttem teljesen rendes tiszta új olajjal, légtelenítettem, ha még hiányzott rátöltöttem hogy pont maximumon legyen és már akkor is éreztem hogy szinte vajpuha az egész és bírja, megy, tezsi a dolgát. Meg hallani a szivattyún hogy kevésbé erőlködik.
2022. júl. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na azt megpróbálom 6 os!


Elég sötét a tartályban az olaj való igaz!

2022. júl. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!