Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Májusba járt le a műszakim...

Májusba járt le a műszakim autóra. Van már időpontom, de nincs igazolásom hozzá. Milyen büntire számíthatok ha elkapnak?

Figyelt kérdés
Van júliusra időpontom, de egy 2 hónapja lejárt műszaki mégsem olyan súlyos, mint egy 1 éves...

2022. júl. 2. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Majd ezt mondd a rendőrnek is.

A rendelet szempontjából tökmindegy, hogy a benne leírt időszakokon belül mikor járt le a műszakid.

Szerezz be valamilyen papírt az időpontfoglalásodról, mert valószínűleg nem fogják bemondásra elhinni, ha esetleg megállítanak.

2022. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben már 3 hónapja lejárt a műszaki vizsga, és mi még mindig forgalomba használjuk azt, akkor a helyszíni bírság 15.000 Ft, ha ezt nem fogadjuk el a pénzbírság 40.000 Ft.


Ha több, mint 6 hónapja lejárt a műszaki vizsga, akkor helyszíni bírság 20.000 Ft, a pénzbírság 50.000 Ft.


Ha több, mint 12 hónapja lejárt a műszaki vizsga, akkor helyszíni bírság 25.000 Ft, a pénzbírság 60.000 Ft.

2022. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazolás hiányában a rendőrt pont nem fogja érdekelni. Ugyanúgy büntet mintha szimplán nem lenne műszakid.
2022. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Locsodi-Nagy Kristóf ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos bemondásra nem fogadja el. Nekem egyik ismerősömet ma büntette meg egy mufurc rendőr 15 ezerre, pedig hétfőn 9-re van időpontja.


Azt mondta neki hogy nem kellett volna az utolsó pillanatra hagyni, meg még kitolni. Ha tudta hogy le fog járni intézhette volna addig amíg érvényes volt, meg egy papírt kérnie kellett volna ami igazolja hogy mikor megy műszakira.


Papír hiányában a műszakira sem viheti el, hacsak addig nem szerez be róla papírt. De mivel a vizsgaállomás hétfő reggel nyit, így engem ért a megtiszteltetés hogy a P-s rendszámommal vihetem le az autóját :))


Kérj egy igazolást, és addig elvileg közlekedhetsz vele. :)

2022. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs műszaki és büntet.
2022. júl. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki akkora barom hogy 2-3 hónap alatt nem tudja leműszakiztatni, az meg érdemli a kemény büntetést.
2022. júl. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is májusban járt le. És leműszakiztattam. És 2020-ban a kovid csúcsán is. A vizsgáztatás sosem szünetelt, nem is értem, miért hozták ezt a döntést.

A vizsgaállomáson pedig az volt a téma, hogy a sok "kényelmes" "halogató" miatt nem csak most, hanem két évente minden nyáron bolondokháza lesz...

2022. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
én csak egy valamit nem értek: tényleg olyan baromi sok az a 20 ezer forint 2 évente ?! De most komolyan... A cigi többe kerül havonta amit sokan elpumpálnak, és ilyen aprópénzen verjük a nyálunkat.. Aki ilyen xarrágó, aztán meg megy a sírás, az meg is érdemli. Akinek meg pont most esedékes amúgy is, az meg igazán számíthatott volna rá
2022. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

május elején már voltam előműszakin, csak olyan meghibásodás jelentkezett előműszaki elött pár nappal amihez ebay-ről kellett vennem bontott alkatrészt, és akkor az egyéb hibákat is mire szerelőm kijavította. és hát 3 hetes időpontot kaptam. amúgy meg nem találkoztam a rend őreivel

2022. aug. 14. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!