Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autódnak mekkora...

Használt autódnak mekkora különleges költségei voltak az utóbbi években?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Mi az a különleges költség?
2022. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem tudom hol lehet edit-elni az eredeti kérdést. Úgy értem, hogy az olajcseréken kívül milyen szrvizköltségek szoktak összejönni egy év alatt, tehát a "váratlan" dolgok átlagosan mennyit tesznek ki. Nekem két éve van egy most 15 éves Scenic II-m és eddig mindkét évben kb 400 ezer forint volt az ilyen extra szevizköltség mert ez vagy az elromlott. Az érdekelne, hogy ez átlaosnak számít-e.
2022. júl. 8. 11:26
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
A kopó-fogyó alkatrészeken kívül csak apróságok voltak, 2 év alatt kb. 50.000 ft plusz. Az nagyon sok amit írsz, persze ennyibe kerül egy francia autót fenntartani… A kényelemnek ára van. Én a japánra esküszöm és még nem csalódtam benne.
2022. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az rengeteg kérdező. Két év alatt majdnem az autó ára. Nekem is francia autóm van, egy Peugeot, öregebb mint a tied, de a kilométer köteles és a kopó alkatrészeken kívül csak egyszer költöttem rá 70-et (kilyukadt a klímacső) a 7 év alatt mióta nálam van.
2022. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is a Peugeot öregebb a tiedtől, de összesen nem kellett ennyit rákölteni.
2022. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban a tankolt összeg felével-kétharmadával számolhatsz "egyéb költség" címén. Ennyit mindig össze fog hozni vagy az elkopó gumi, vagy egy futóműalkatrész (gömbfej, lengőkar, szilent...) vagy egy készlet fékbetét, tárcsa.


19 éves japán kocsinál az elmúlt 6 évet nézve, és az éves tankoláson kívüli összes kiadást nézve volt olyan év, hogy csak 12000-re jött kio, volt hogy 39000-re. Éves km 7000-1000 között változó. Nekem is voltak peches éveim, amikor váltófelújítás, vagy klímakompresszor felújíás volt, szóval nincs semmi rendkívüli ebben az összegben, ha nem folyamatosan minden évben kér ennyit. A "sosem kellett javíttatni, több év alatt kért összesen ötvenezret" Münchhausenekkel ne foglalkozz.

2022. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
F Astra volt az első autóm, most pedig H Astrám van, egyikre sem kellett költeni semmi extrát. Szervizeket, kopó-fogyó alkatrészeket fizettem eddig csak. Útszélen sosem hagytak, check engine soha nem világított, soron kívül soha nem javítottam. Egyetlen hiba volt, ami esetleg ide sorolható, az az F Astrán egy fojtószelepház tömítés, dehát egyrészt papírtömítés, szóval én az ilyeneket a kopó-fogyó alkatrészek közé, másrészt 800 forint volt az új, meg 15 perc munka, úgyhogy szóra sem érdemes.
2022. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2011-es Volvo S40, D3 motor. 4 éve van nálam, 0 Ft váratlan költség.
2022. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

2005-ös, 310.000km-t futott, ráadásul "rettegett" dízel, amitől állítólag sikítva kéne menekülni, mert a gatyámat kellene ráköltenem a szervizre, H Astra:

Az elmúlt egy év: olajcsere, pollenszűrőcsere, levegőszűrő csere. Esedékes volt a fékfolyadék csere is. Valamit a kerekeket pár hete centríroztattam, mert pályán 130-nál időnként rázta a kormányt. Ja, meg tavaly ősszel kapott 9 év után egy új akkut. Kb ennyi. 100.000Ft alatt megállt a történet.

"Különleges" nagy költség 3 éve volt, amikor a bal első lengéscsillapítón olajfolyás nyomokat találtam. Az elsőket párban cseréltettem. És mivel gyárilag aktív futómű van az autó alatt, ennek 120.000Ft darabja! De akkor már új toronycsapágyakat is kapott. Akkor az egy nagyobb kiadás volt. De 14 évig a gyári első beszerelésű volt alatta. Ebből remélem, hogy a most beszerelt gyáriak sem csak pár évig fognak tartani.

2022. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
nekem nincs leszart ezeréves franciám vagy prémium németem . van 17 éves japán autóm okm vettem és van benne 150ekm , éves olajcserék szűrők tavaj fék ennyi
2022. júl. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!