Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pénzügyileg mi az okosabb...

Pénzügyileg mi az okosabb döntés autócsere szempontjabol?

Figyelt kérdés

Eladom az autómat, mert sokra jon ki a fenntartása. Premium autó, nem érzem szükségét a továbbiakban a penzszorasnak. 54,5 Ft-ra jott ki egy km amióta megvan (benzin+szerviz)


Azon gondolkoztam, hogy vegyek egy hármas priust, ami 3,7-4 millió körül van, vagy egy 4-est, ami inkább 7,5-8.


A régi mellett az szól, hogy olcsobb a bekerülés, az új mellett pedig az, hogy merevebb (biztonságosabb, gyerekeimet szállítva ez is szempont), 1 literrel kevesebbet eszik (ami ilyen árkülönbség mellett elhanyagolható), kevesebb fenntartási költsége van, mert kijavították az előző hibáit, másrészt újabb is.


10-15 évig meg szeretnem tartani legalább az autót, igy az újabb ilyen szempontból is előnyös, hogy az még csak 20 éves körül lesz, a régebbi pedig mar 30).


Nem tudom, pénzügyileg jobb döntés-e az új, nem akarom azert a biztonságot, kényelmet teljesen feláldozni a fillérb*szás oltárán, de van a két ár között azert jelentős különbség.


Hitel egyikhez sem kell, nem a megtakarításaim és a lakhatásom kárára vásárolnék.


Az, h valami hihetetlenül csúnya mindkettő, tudom, nem érdekel. Egyiknél sem. Nem szempont, ahogy az sem, hogy mit gondolnak majd rólam az utcán.


Köszönöm, ha valaki megosztja a véleményét!


2022. júl. 14. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 10-15 évre tervezel, akkor szalonból vegyél autót, az az értelmes döntés
2022. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Prius 2, azzal kevesebb a gond. Összességében olcsó a fenntartása.
2022. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Új autót nem akarok venni, egy Corolla 12 millió. Annyit már nem szeretnék költeni.

A kettes prius meg már most öreg.

A 3-as és a 4-és között gondolkozok. A 4-essel is kevesebb a gond, mont a hármassal, ezért került a listára. Ebből a kettőből szeretnék választani.

2022. júl. 14. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor azt válaszd amelyikkel kevesebb a gond. Ha már nincs vezetési élmény, legalább ne legyen problémás.
2022. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van napelem, Prius plug-in vagy Ampera is érdekes lehet. Amúgy szerintem P3 a kettő közül, nem hiszem, hogy megtérül a 4-es árkülönbözete, olcsó dologgal spóroljunk… de ugyanezen az elven sok más autó is szóba jöhetne (takarékos és olcsóbb), hogy ne álljon annyi pénz járműben, viszont automatából tényleg nem rossz választás a HSD. Auris, CT200h ugyanaz egyébként a motorháztető alatt.
2022. júl. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!