Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csikorog a fék fékezés...

Miért csikorog a fék fékezés közben a tárcsa és a betét is új de viszont a régi tárcsával és betéttel is csikorgott fékezés közben. Csuszkák is be van zsírozva. Ilyenkor mit tudok tenni hogy ne csikorogjon ?

Figyelt kérdés

2002 Renault Mégane Classik Alizé

féktárcsa és a betét is qwp márka


2022. júl. 14. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A csikorgás oka nem a csúszkáknál van hanem összesúrlódik a betét hátulja és a fékdugattyú. Ez a finom remegés adja a csikorgó hangot, mivel itt fém a fémen mocorog. Be kellett vona előtte rézpasztázni, az ad neki egy olyan kenést amitől ez a hang megszűnik. Viszont ha ezek után is idővel előjön, akkor fel kell újítani a féknyerget. Én is ugyanígy voltam a fékjeimmel. Dugattyúcsere óta nincs ilyen gondom, és persze most is pasztázva van.
2022. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1: rézpasztáztam én mindent és mégis csikorgott. Aztán lecseréltem másik tárcsa és betétre, azóta nem teszi. Pedig az előző sem volt olcsó kategóriás. Szóval van sajnos olyan tárcsa, ami csikorog ígyis-úgyis.

Egyébként az előfordul, ha mindigfinoman fékezel csak, hogy ettől csikorog. Próbálj pár intenzívebb fékezést

2022. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Az autóm megvan cirka 6 éve, ezalatt én is cseréltem tárcsát, bár nem volt indokolt, meg most van benne a 3 garnitúra betét, és tudod mi a röhely? Hogy nekem csak a jobb oldal csikorgott, a bal sosem. Próbáltam a Textarnak is a "csikorgásgátló" pasztáját, sokat nem ért. Rézspém volt ( nem kaptam akkor pasztát), azzal kb 2 hétig volt csendes, aztán megint el kezdett csikorogni. Hozzáteszem én sem spórolok a féken, tehát nem noname Uxixos van rajta hanem most Brembo tárcsa és Bosch betét

Tavaly szétszedtem a nyergeket, és bár nem voltak megragadva, és a porvédő is tökéletes állapotban volt, mégis a dugattyú oldalán azért voltak hosszanti kopások. Amit lehetett kicseréltem rajta. Azóta belement párezer kilométer, és meg se nyikkan.

A betétek hátulján van egy csikorgásgátló felület, ami most valószínűleg nálad jól működik és ezért lehet csendben, de valószínűleg ha legközelebb szétszeded akkor a dugattyúd nyomó felülete ki lesz polírozódva ahogy nálam is volt.

2022. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!