Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót választanátok?

Melyik autót választanátok?

Figyelt kérdés

2 millió a keret. Szeretnék egy olyan autót ami viszonylag kényelmes, nem is túl öreg és van hozzá normális áron alkatrész.

2 opció van mivel feleségem is vezetné így muszáj automatának lennie.


1. opció

Opel Astra H 1.9 CDTI automata váltóval 1-1.3 M környékén


2. opció

Honda Civic 1.3 Hybrid 1.8-2M környékén.


KB egyidősek kb egy kategória.

A dízellel nyilván több gond lesz vagyis drágább lesz a szervízelés, de ha azt vesszük mennyivel olcsóbb, lehet nem is lesz annyival drágább összességében.


Melyik lenne a jobb döntés mondjuk 3-4 évre?



2022. júl. 16. 18:15
A kérdező szavazást indított:
Civic
Astra H
mást ajánlok kommentben
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Az az 1.9 CDTI az egy Fiat Multijet. Világ sz*rja, én tuti nem venném. Ellenben az 1.7 CDTI meg az egyik legmegbízhatóbb személyautó dízel a világon, az nem lenne jó? H Astrát (nekem is az van) 1.7 dízelben bátran merném ajánlani, de 1.9-cel semmiképpen sem.


Honda hibridet nem ismerem, de az biztos, hogy a korabeli Hondák az egyik legjobban rohadó autók, egy szinten van kb. a Mazda 3-mal, amiről 10-ből 9 embernek a rohadás lesz a legelső gondolata, szóval... érted. Ettől függetlenül lehet jó választás, csak vásárlás előtt nagyon alaposan meg kell nézni, hogy nem eszi-e szét a rozsda alulról, illetve én csak akkor vennék, ha garázsban tudnám tárolni. 0-24 nem tenném szabad ég alá, bőven elég neki annyi időjárás is, amennyi használat közben éri.

2022. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Ford.
2022. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csupa jót olvastam az 1.9-es dízelről. Megvannak a maga "típushibái" mint minden más motornak, de nem problémásabb mint más hasonló korú dízelmotor. Nekem is ilyen 150 lovas kivitelben egy Saab-ban. Kellően erős, a fogyasztás elég baráti, autópályán ingázásra tökéletes.

Ha városban használnám sűrűbben elgondolkodnék azért egy hibriden.

2022. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket se. Minél fiatalabb benzinest. Astra jó irány ár-érték arányban, csak nem az, amit kinéztél. A Hondák mindig drágábbak, mint az azonos evjáratú, felszereltségű Opelek. Nem éri meg a nevéért jóval többet fizetni.
2022. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Amíg hajtod a sztereotípiákat, addig nagyon nehéz segíteni. Szar dízellel lesz sok gond, mint a szar benzinessel is.

Olyan üzemanyaggal kell nézni, ami a használati feltételeknek jobban megfelel.

Egyébként én inkább néznék egy Golf-ot. Lehet elsőre drágábbnak tűnik, de azért jobb autó. Ha jót veszel, a dízel kimegy a világból

2022. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

1 millió körüli H Astra 15+ éves lesz a kínálat alsó szegmenséről, nem épp a legmegkíméltebb, legjobban felszerelt darabok.

A Hondákat általában dicsérik. Ezt a Civicet viszont részletesebben nem ismerem. Külsőre-belsőre nekem egy dögunalmas kotlának tűnik. Ha neked tetszik és esetleg ezt választod, sokkal rosszabbul szerintem nem jársz vele.

Az első válaszolóra reflektálva: Nekem is 1.7CDTI-m van már tízen éve. Teljesen elégedett vagyok vele. Nagyon régóta még a facebbok korszak előtt aktív tagja vagyok a típusfalkának. Ismerek személyesen több Fiat-GM fejlesztésű 1.9 tulajt. A sztereotípiák ellenére egyáltalán nem állítanám, hogy nagyságrendekkel több gond lenne ezzel a motorral.

De ha mégis a H Astra mellett döntesz, én nem a kínálat alsó szegmenést javaslom. Inkább nézz ebből is a 1,5-2 milliós ársávban. Sajnos az utóbbi pár évben itt is jelentősen emelkedtek az árak. Amit 3 éve még millió körül megkaptál, az ma hasonló állapotra, felszereltségre inkább 1,5.

Na meg persze a szokásos szempontok: mire használnád? Városba pár km-ekre inkább ne a dízelt! Autópályás ingázásra meg a hibrid előnyét pont kevésbé tudod kihasználni. Ezt is figyelembe kell venni a döntésnél.

2022. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!