Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 egy adott hőfok...

Proxxin kérdése:

Peugeot 206 egy adott hőfok felett nem indít?

Figyelt kérdés
Mikor a motor hőmérséklete 90°C vagy egy picit több akkor miután leállítom utánna nem indul csak kattan egyet ez miért lehet?

2022. aug. 4. 06:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Lelke van, és fáradt már, hagyd kicsit pihenni...
2022. aug. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
valamlyik jeladó tilt.
2022. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:
62%

Egy bizonyos hőmérséklet fölött minimális mértékben vetemedik/deformálódik az alu öntvény, ezért pl. a túl szoros illesztések befeszülhetnek.

Nekem egyszer az segített, hogy a még meleg motoron meglazítottam az indítómotort, megmozgattam és visszahúztam. (KESZTYŰ!)

Utána könnyen indított.


(persze ez lehetett véletlen is)

2022. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet főtengely jeladó is. Habár az olyat is szokott produkálni, hogy egyszer csak megáll melegen. Olyant nem csinál?
2022. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 krwkco ***** válasza:

"Mikor a motor hőmérséklete 90°C vagy egy picit több akkor miután leállítom utánna nem indul csak kattan egyet ez miért lehet?"

Attól függ, hogy hol kattan, mi kattan.

Ha az önindító reléje kattan, és semmi más nem történik akkor az a hibás.

Ha a motortérben kattan az önindító, akkor nem húz be a bendix mágnese. Az önindító hiba. Szét kell szedetni, fel kell újítatni. Vagy csere.

Ha önindítózás közben a segítőd ráüt az önindítóra egy kalapáccsal, esetleg egy rúd közvetítésével, és ettől elkezdi forgatni a motort, akkor biztosan az önindítóban van a hiba.

2022. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

"Lehet főtengely jeladó is."

Az önindító nem forgatja a motort. Csak kattanás van. A jeladónak ilyenkor még nem kell csinálnia semmit.

2022. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Melegen nem szokott megállni. De akkor az önindító körül van a probléma ez biztos?
2022. aug. 5. 04:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert hidegen vagy mikor még kb 70-80°C körül van akkor minden féle gond nélkül indít de amint felmegy 90ven fölé csak nagyon nehezen. Azért is írtam ki mert most elviszem a szerelőhöz hogy nem indít 6-7 dolgot "kicserél" 400ezer szia.
2022. aug. 5. 05:34
 9/10 krwkco ***** válasza:

1. Ha ÖNINDÍTÓZÁS KÖZBEN az önindító saját földje és a + pontjai között megvan a 8-10V feszültség és a motor mégsem forgatja, akkor az önindító a hibás. Vagy valami mechanikus ok miatt nem tud a bendix fogaskerék beugrani a fogaskoszorúba. De ez utóbbit nehéz hőfokfüggően elképzelni.

2. Ha nincs meg a feszültség, szintén működés közben meg kell nézni, hogy a van-e 1V-nál nagybb feszültségesés a plusz pontok és az akksi + között. Vagy az önindító föld és az aksi - között. (Földkábel törés vagy érintkezés.)

2022. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit az 5-ös javasolt szerintem is jó lehet. Érdemes egy feszültség mérést csinálni az önindító kapcsain hideg és meleg állapotban. A - testkábelt az akksinál és az önindítónal is érdemes leellenőrizni átmeneti ellenállás szempontjából.

Több szerelőtől érdemes ajánlatot kérni, így kisebb az esélye az átvágásra.

2022. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!