Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik használt autót ajánlaná...

Melyik használt autót ajánlanátok: Honda Civic tourer 1.8 / Hyundai i40 1.6 / Kia Sportage 1.6 / Toyota Avensis 1.8 ?

Figyelt kérdés
Használt autót vásárolnék, valamelyiket a fentiek közül, mindenképpen benzineset, (a kián kívül) mindegyikből a kombi jöhet szóba. Nagyobbra váltás, illetve a mostani elöregedése miatt. Jelenleg egy 1.4-es Honda jazzem van, 17 éves, szépen jönnek ki rajta a problémák, illetve így, hogy már két kisgyerekünk van, szeretnék nagy csomagtartósat (min. 500l), férősebbet, de hasonlóan megbízhatót, mint a jazz volt. Nagyjából 8-10 évesre lenne pénz (komolyan drágult a piac...), 4,5 milliót költenék kb. Mik a tapasztalataitok? Melyiket ajánlanátok és miért? Előre is köszönöm az építő hozzászólásokat!

#Toyota #Honda #KIA #Hyundai #használt családi autó
2022. aug. 5. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez mind jó

nézzed meg őket élőben, ülj bele, érezd milyen

2022. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jó választás, én személy szerint a Civic mellett döntenék
2022. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem indokolt a dízel (és mivel jórészt benzineseket írsz, valószínűleg nem indokolt), a Kia-t kihagynám. Az i40 az 1.6-os motorral nem olyan mozgékony, mint a másik kettő, de egyébként jó. A Toyota és a Civic is lehet jó választás (ha jó állapotú - de nyilván ez mindenre vonatkozik), de az Avensis egy mérettel feljebb van, mint a Honda (a Civic "párja" az Auris). Esetleg egy 1-2 évvel idősebb Accord kombit még érdemes lenne meggondolni, belefér-e.


Ezek közül bármelyik lehet jó vétel, a lényeg, hogy jó állapotút válassz!

2022. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én sem tudnám az egyiket a többi helyett ajánlani. Döntsön az, hogy melyik tetszik leginkább és/vagy melyikből találsz jobb állapotút, jobb ár/érték arányút. Főleg, hogy a Kia és Hyundai az full ugyanaz belülről, szóval ott tényleg semmi különbség nincsen, csak a megjelenés más.


A Honda ellen kizárólag az szólHATNA, hogy a 2000-es évek Hondái úgy rohadtak mint a disznó, de a 4.5 milliós árból gondolom, hogy ez már nem a 2005-ös generáció, hanem az eggyel újabb, ami 2010 utáni, azoknál pedig már nem áll fent ez a probléma, sokat javítottak a korrózióvédelmen.

2022. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

2. hsz.: Igen, mivel Hondám van, maradnék a márkánál, de sajnos elég kevés civic tourer van a piacon (főleg benzines!), ezért is terjesztettem ki a keresést. Külsőre, megbízhatóságra is erre esne a választásom, ár/érték/elérhetőség szempontból viszont kérdéses a dolog...

3.: Köszi nagyon a kifejtést, dizeles nem jön szóba - napi 20 km munkahelyre, illetve családilag gurugatnánk vele. A mozgékonyság nekem másodlagos (fontos azért :) ), ferjunk el benne kényelmesen és ne legyen állandóan hasfájása. Pont a Hyundaijal szemezek, mert talán abból lehetne a pénzemért a legjobbat kapni. Talán. A KIA még csak tetszik, ill. megfelel a kritériumaimnak.

4.: Köszi, igen, az én jazzem épp 2005-ös és egy szál rozsda nincs rajta és ha sikerül 2012-2014-eset vennék bármelyik típusból is.

Összességében nagyon örülök,hogy jó márkákban, típusokban gondolkodom. :) Csak ne kéne közel 5m-t kicsengetni egy 8-10 éves (alsó középkategóriás) kocsiért... Ész megáll!

2022. aug. 5. 17:47
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: Erre a felhasználásra jó a Hyundai, nyugi, annyira nem gyenge, hogy te legyél a safety car :) Viszont könnyen lehet, hogy lomhábbnak fogod érezni az 1.4-es Jazz-nél, úgyhogy mindenképpen próbálj ki egyet, mielőtt elkezdenéd szűkíteni a kört!
2022. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: reméltem :) igen, meglesz, most lesz egy kis időm végre, hogy megnézzek pár kocsit. Viszont, ha a jazznél lomhább, azt sajnálnám, mert az sem egy ördög.. A könnyű súlya miatt nyilván ki lehet vele ugrani, de néha kicsit kraftosabbnak örültem volna. Talán mégsem a Hyundai lesz a nyerő?! Ki fogom próbálni!
2022. aug. 5. 18:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is jónak tűnnek a fent írt típusok, viszont mindenképpen jól nézd meg, melyik milyen állapotú és előéletű (esetleg balesetes).


Az én szívem az Avensis 1.8 (T27) felé húzna, mivel ilyen autóm van, de olyat vegyél, ami tetszik és jó állapotú is.


Az árak sajnos nagyon elszálltak az utóbbi időben.

2022. aug. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel nekünk Tourer-ünk van én csak ajánlani tudom. Szeretem ahogy minden pont kézre esik. 190 centi vagyok és kényelmesen elférek benne. A Honda motorok megbízhatóak. Nekünk 1.6-os DTEC van szóval nem tudom milyen lehet a benzines változata, de nincs vele probléma. Az említett Hyundai-unk nincs, egy másik van a családban, de sosem bírtam megszeretni.

Amit még megnézhetsz, az a Mondeo kombi változata.

Nézd meg élőben őket, ülj beléjük és döntsd el, hogy neked melyik tetszik. Mindenkinek más az ízlése.

2022. aug. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8. & 9.: Köszönöm Nektek is!
2022. aug. 6. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!