Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új, 1 éves garázsban tartott...

Új, 1 éves garázsban tartott autónál mennyire normálisak ezeknek az alkatrészeknek a rozsdásodása? (FOTÓK)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Pótkerék tartó:


[link]


Dacia Dusterről van szó egyébként.


2022. aug. 12. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
megfelelő alvázvédelem hiánya. Dacia okkal van abban az árkategóriában, ahol. Utólag is lehet alváz és üregvédelmet csináltatni, ajánlom, hogy tegyed meg
2022. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Ez még nem rozsdásodás, épp csak egy felületi réteg. Ha nagyon zavar, akkor keress fel egy lakatot/fényezőt utólagos alvázvédelemre, ártani nem árt. Csak jót keress, ne olyat, aki rücsivel körbe taknyolja undorító módon.
2022. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dácsiánál teljesen normális.
2022. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, nyilván nem véletlen olcsóbb a Dacia mint a legtöbb konkurens (ha nem az összes - nem szoktam nézni őket), spórolnak például az alvázvédelmen. Ez az autó kb úgy néz ki alul egy évesen, mint ahogy a Mazdák szoktak (valahogy ez náluk sem megy), de nekünk a 8 éves Kia Cee'd-ünk nincs ennyire felületi rozsdával tele.


Önmagában nem annyira probléma ez, de én lekezeltetném szakszerűen, hogy semmiképp ne terjedhessen tovább mondjuk pár év múlva sem. Attól függ kinek mennyire fontos hogy hosszú távon jó legyen az autója.

2022. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Mazda összeszedte magát, 2010 utániak már normális védelmet kaptak.
2022. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
@5, megmondom őszintén annyira nem ástam bele magam, de láttam fórumokon panaszokat még a legújabb generációs 3-as Mazdákra is, hogy pár hónaposan ehhez hasonló felületi rozsda van alul itt-ott. Van amelyikhez kép is volt. De az tény, hogy például anyósoméknak van egy pont 2010-es 6-os Mazdájuk ami asszem spanyol autó volt 2016-ig majd utána vették ők meg, nem olyan rég jártam alatta mert segítettem olajcserében, nem volt rajta sehol ilyen mértékű barnulás.
2022. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerkezeti alkatrészek (féltengely, csonkállvány stb.). Ez a rozsda nem befolyásolja a működésüket és ettől sosem fognak elrohadni.

Az alvázvédelem a karosszériára való nem ezekre. Kicsit igénytelen megoldás, hogy a gyártó még egy vékony fekete festékréteget sem volt képes ráfújni, de azon kívül, hogy ronda, más probléma nincs vele.

2022. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezek a rozsdák csak felületi foltok, rosszul néznek ki, de valójában nem számottevő dolgok.


Egyedül az a zavaró, hogy 1 évesen már ilyen. Ez bőven 5-6 éves autó alja lehetne.

2022. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az ilyen szerkezeti elemeket nem szabad alvázvédőzni, mert nem látszana rajtuk, ha a rugalmas bevonat alatt elindulna egy repedés. Nem tudok erre linket mutatni, de régebben úgy hallottam, hogy ez bukást jelent a műszaki vizsgán.
2022. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb autó ilyen.

Féltengelyek pl Opelnál, Fiatnál már akkor ilyen, mikor kijön a gyárból. Érdekesség, hogy az Opelnél a jobb oldali festett, a bal oldali rozsdás. Gondolom más lehet a beszállító.

Kerékagy, féknyereg, akkor is rozsdás lesz rövid időn belül ha vadi újra cseréled és nem múzeumban üvegbúra alatt tartod a kocsit, hanem használod.

A lengőkarokon, hegesztéseken lévő rozsda is előjön egy pár éves autón. De ez teljesen felületi. Elég vastag ott az anyag, hogy 20 évet lazán kibírjon. Másrészt egy lengőkar cserélhető alkatrész. Ha kell 15-20 év után kicseréled. Ha konkrétan az "alváz": lemezek, küszöb rozsdásodik, az nagyobb baj. De ott sem kuka az autó egyből ahogy meglátod az első pörsenést. Évtized(ek)et kibír. De ez nem azt jelenti, hogy addig egy légypiszok nem lesz rajta. Gondolom nemrég óta van autód...

2022. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!