Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha tavaly tél óta nem volt...

Ha tavaly tél óta nem volt beindítva a robogóm, és 100as benzinnel van tele tankolva, akkor ha vissza teszem bele az akksit, akkor beindídhatom ? Nem lesz neki semmi baja ?

Figyelt kérdés

Sajnos amikor kiutaztam külföldre tavaly télen, előtte indítottam be a robogót, aztán leraktam egy ismerősnél, kivettem belőle az akksit.

Megbeszéltük, hogyha kell neki, akkor mehet vele, néha azért indítása be, de ne hagyja teljesen úgy, hogy csak áll egy helyben.

De idén nyáron sem ment vele egyszer sem.

Nemrég jöttem haza, és most mondta el, hogy amióta leraktam nem nyúlt hozzá.


Szerintetek mit mit kéne csináljak vele ?

Elég ha csak berakom az akksit töltés után és beindítom ?


Nagyon hálás lennék, ha mondanátok valami, mert nem szeretném elrontani.


Eddig semmi baja nem volt, pöccre indult mindig is, de tavaly tél óta egy helyben állt.


Köszi!



2022. aug. 15. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 100-as benzin eleve jó, azzal nem lesz gond. A gumikat nézd meg, talán a kenőolaj ami érdekes..van-e benne,és mennyi? Ha ezek megvannak, akkor a töltött aksival harmadikra indulni kell..
2022. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha beindul, akkor nem. De beindulástól függetlenül az üzemanyagszűrőt ajánlott cserélni, illetve friss olaj sem ártana neki (ha 4T).
2022. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olajcsere, szűrőcsere, csak amit amúgy is évente megcsinál az ember szezon elején, aztán ha már ott vagy, a szerelő átnézheti, van-e baja, valószínűleg nem lesz.
2022. aug. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2022. aug. 18. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!