Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl sok motorolajat töltöttem...

Lekv Áron kérdése:

Túl sok motorolajat töltöttem a dízel autómba, pár kilóméter után a kocsi kipufogója erősen füstölt, majd a motor túl pörgött. Nem bírtam leállítani kulccsal, legalább egy percig pörgött magas fordulaton és nyomta hátul a füstölt?

Figyelt kérdés

Nehezen sikerült lefullasztanom.


Megöltem teljesen a motort vagy menthető?



2022. aug. 16. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Annyira nehéz túltölteni, hogy a kartellbe is kerüljön. Mennyivel volt a max. jelzés felett?
2022. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Benyelte az olajat a motor és széthajtotta magát. Meg kell nézetni szervizben, mert csapágyak hajtókarok ilyenkor sérülhetnek és általában sérülnek is. Inkább a turbó adhatta meg magát és onnan nyelte be az olajat.
2022. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A nívópálcám egy rakat szar... Minimum alatt volt jóval... Jártam így már akkor be is jelzett a műszerfalon a piros ikon... Akkor is rá lett töltve legalább egy liter hogy legalább az olaj csereig kibirja. Sztem egy litert bőven rátöltöttem, a nívót én barom utána meg se néztem...
2022. aug. 16. 23:08
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy ilyen jó állapotú a kocsi. Akkor ez bárhol ehette az olajat.
2022. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos öreg Mazda, csöpögött belőle rendesen. Ezért szoktam rátöltögetni de eddig sosem volt ilyen. Mondták valszeg a turbó mehetett széjjel, de a motornak attól függetlenül lehet kuka :(
2022. aug. 16. 23:18
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Egy normális nívó pálca nem árt bele azért.

Lefullasztani úgy tudod a legkönnyebben, ha eltömöd a légszűrő útját, ahol szívja be a levegőt.

Nem kell félni a hangos motortól, de fullaszd le mielőbb, én egy fém lapátot használtam, amit messziről oda tudok tartani a szívótorokhoz.

Ha max fordulaton jár egy darabig, nem lesz baja, csak legyen benne olaj.

Turbó tengelyét nézd meg, lötyög-e nagyon.

2022. aug. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egy percig tuti pörgött meg nyomta a füstöt magából de nagyon,mire sikerült ez a művelet.

Most a szerelőnél van, el lett vitetve tréleren. Nem tudom van e esélye a motornak.

2022. aug. 17. 07:03
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Igen, az nagyon veszélyes, amikor a kartellbe olaj kerül, mert a mexikóiak nem szeretik az olajos heroint.

Viszont ha a karterba került olaj az nem gond, mert ott a helye.

A nívópálca nem romlik el, mi romolhatna el rajta.

Sajnos benne van, hogy ez elég súlyos lesz anyagilag. Ha szerencséd van turbóval megúszod, de a szerelő tud majd pontosat mondani

2022. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire unalmas a nyári szünet?! Ez a jelenség nem attól fordul elő, hogy túl sok olajat töltenek a motorba.
2022. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én nekem nem unalmas sajnos, mert kuka az autó valószínűleg... Pl ha nem gurul arra valaki és kiabál át hogy tegyem be 5-be és ugorjak le a kuplungról mert így megáll a motor, valszeg végig nézem hogy akár teljesen leég a kocsi.

Inkább megkérdeztem járt e így valaki esetleg.

2022. aug. 17. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!