Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindítóval mi lehet a gond? ...

Önindítóval mi lehet a gond? (Robogó)

Figyelt kérdés
Tehát van egy Piaggio NRG MC robogóm, és nem indul önindítóval, mert nem pörög ki rendesen a relé(vagy bendix vagy mi), magyarul nem löki ki a fogaskereket. Gyanítom, hogy nem elég a fordulatszáma. Másik akkumulátorral is próbáltuk, nem az a gond. Még annyi, hogy nemrég eltört az akkumulátoron a saru, meg lett csinálva, azóta van ez a gond. A segítséget előre köszönöm

2022. aug. 23. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem pörög ki rendesen a relé???? Ha másik akkuval sem indul akkor nyilván nem az az oka, hogy le van törve a saru.


Lehet kábel probléma, önindító, vagy az ismeretlen X faktor.

2022. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Defekt volt-e mostanában és az meglett csinálva?
2022. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha önindítózom forog, de nem kapja el a meghajtandó fogaskereket
2022. aug. 23. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor a behúzó tekercs szar.

Vedd le az önindítót és vidd el egy olyan szerelőhöz aki ért az ilyenhez.

2022. aug. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tessék.

[link]

Nálad a 6-os a hibás alkatrész.

Szédkell szedni és megtakaritani, és lehet hogy jó is lesz, hanem akkor venni kell egyet, vagy kompletten egy önindítót.

2022. aug. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem.
2022. aug. 24. 11:01
 7/7 A kérdező kommentje:

Na.. most volt időm szétszedni.

Ebben a típusban nincs úgy külön behúzó tekercs ahogyan az 5.válaszoló által küldött ábrában. (Ne ítéljetek el, nem tudok mindent, csak hobbi szinten szerelem a saját járgányaim) Ha minden igaz, akkor ebben csak bendix van, ha abban benne van eseteleg a behúzó tekercs, akkor van benne…

Lényeg, kivettem, átfújtam féktisztítóval, és elsőre kilökte a fogaskereket, tehát működik.

Ha esetleg tudtok ajánlani anyagot, amivel be tudom fújni, azt megköszönném. (Most befújtam zsírzós WD40-nel)

2022. szept. 6. 17:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!