Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen célra benzines, vagy...

Ilyen célra benzines, vagy dízel autót érdemes venni?

Figyelt kérdés
Hétvégente egy helyre 50 km oda-vissza, esetleg hétközben 1x 40 km oda-vissza, illetve városban használnám bevásárlásra stb.

2022. aug. 25. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Benzines
Dízel
Mindegy
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Elektromost.
2022. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy ha nem éri el az évi 20 ezer kmt, akkor benzinest érdemes venni. Ha eléri, akkor akár dízel is lehet, de lehet hogy akkor is benzinest vennék.
2022. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát szerintem meg évi 10e km-nél már bőven megéri a dízel.

És nem igaz, hogy mindig problémája lesz meg marha drága javítani...


Nekünk van egy benzin meg egy dízel és mindig a benzinest kell javítgatni motorikusan.

Ismerősi körben is mindig a benzinesek sz*rakodnak, a dízeleknek meg semmi bajuk.

2022. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
20%
Ha megoldható az otthoni töltés akkor én is egyértelműen elektromost vennék.
2022. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Minekután lejöttem az aktív autópályázós életmódról most átültem egy sima alap 150lovas 2.0tfsi-be.Egyszerűen zseni a kocsi.Bár hiányzik ahogy a dízelnek 200nál benyomtam a tempomatot:(
2022. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Tapasztalataim szerint mostanában még a wc-re járáshoz is TDI-t vesz mindenki
2022. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dízel lassan melegszik be, addig kormol, jobban használódik a turbó is, olaj is. 20km alatti utakon nem igazán érvényesülnek az élőnyei. A fogyasztás persze kevesebb lesz, de 10 éves korára már jöhetnek problémák hideg használat mellett. Szaladgáláshoz jobban a benzin. A te havi üzemanyagköltséged amúgy sem magad, valószínűleg jobban megéri neked egy picivel ugyan többet fogyasztó, de egyszerűbb technikájú, kevesebb és olcsóbb alkatrészeket tartalmazó jármű.
2022. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ennyire általánosítani. Típus, évjárat függő. Van amelyik autóból a dízel jobb, van amelyikből a benzines. Régi autók esetén 2-3 liter fogyasztáskülönbség is lehet a dízel javára, ma ez már nem jellemző. Cserébe egyáltalán nem biztos, hogy a benzinesnek nem lesznek költséges hibái.
2022. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Benzinest vegyél.
2022. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!