Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jár ragadósan a kuplung...

Miért jár ragadósan a kuplung kar?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám volna, hogy a kuplung kar (ami a motortérben kapcsolódik a kuplung bowdenhez) ragadósan jár. Ezt érezni is a kuplung pedálon, így először azt hittem a bowdennel van baj.

Ma kicseréltem a bowdent, de ugyan az a hiba.

Kb. egy éve váltóolaj is cserélve volt.

Esetleg valaki találkozott már hasonlóval?


2003 Opel Agila



2022. aug. 26. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván valahol szorul vagy tele van kosszal.
2022. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg befújni valamilyen kenő spray-vel a kart mert előfordulhat, hogy kezd berohadni.
2022. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fújtam mindennel már.

Féktisztítóval majd WD40-nel.

Aztán bezsíroztam.

A probléma ugyan úgy fennáll.


Egyébként reggeli indításkor nem jár ragadósan, csak akkor, amikor meleg a motor.

2022. aug. 27. 00:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiakasztani a bowdent és úgy megmozgatni a kinyomóvilla tengelyét. Ha nem szorul és a pedálnál sem akad, akkor valószínűleg a kuplungszerkezettel lesz gond.
2022. aug. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kézzel abszolút nem bírom megmozdítani azt a kart, már próbáltam.
2022. aug. 27. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor még sprayt neki, lehetőleg csavarlazítót és bőven. Ha a tengely alsó fele is be van rohadva, akkor időigényes munka, mert meg kell várni amíg odajut a csavarlazító. Utána olajat használj a kenéshez, a zsír ide nem jó.
2022. aug. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!