Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómnak úgy van írva a...

Az autómnak úgy van írva a guminyomás,hogy hátul 2,1bar elől meg 2,2bar de én mind az első mind a hátsó gumiba 2,2bart teszek akkor az lehet valami negatív hatással?

Figyelt kérdés

2022. aug. 28. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen kis különbségnek nem lesz kimutatható hatása.

Többet változik a nyomás attól, ahogy melegszik a levegő az abroncsban.

2022. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak olvastam ilyet is ha kevesebb kicsit a guminyomás


"Az odafigyeléstől is sok függ!


Az autós társadalom kb. fele kitartóan "dolgozik" azon, hogy az autógumi gyártók kis gördülési ellenállás elérésére irányuló innovatív törekvéseit meghiúsítsa, vagyis folyamatosan alacsony guminyomással közlekedik. (Minél alacsonyabb az optimálisnál, annál nagyobb a gördülési ellenállás.)


Csak néhány adat:


• 0,2 barral kevesebb guminyomás » » 1%-kal nő a fogyasztás, 10%-kal csökken a gumi élettartama


• 0,4 barral kevesebb guminyomás » » 2%-kal nő a fogyasztás, 30%-kal csökken a gumi élettartama


• 0,6 barral kevesebb guminyomás » » 4%-kal nő a fogyasztás, 45%-kal csökken a gumi élettartama


Így fordulhat elő, hogy néhány év alatt a járművön üzemelő abroncsokon felül - a megnövekedett üzemanyag-fogyasztásból kifolyólag - akár egy új garnitúrára való gumi árát is elautózhatja a nemtörődöm autós. (Sőt, egész idő alatt fennáll egy "váratlan" defekt kockázata is.)"

2022. aug. 28. 22:23
 3/6 krwkco ***** válasza:
53%

Kanyarban hátul kisebb lesz a gumi oldalkúszása, mint amit a gyártó az adott terhelésnél a semleges viselkedéshez kiszámolt. Egy kicsit alulkormányozottabb lesz az autó. (Tolni fogja az orrát kifelé.)

De ez szinte észrevehetetlen különbség. Mint ahogy a fogyasztás változása is.

2022. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a benzinkúton fújod, akkor mire odaérsz, addigra már meleg lesz a gumi, szóval nem lehet pontosan annyit rakni bele amennyit előír. Én 0,1-gyel többet szoktam belerakni így, mint ami elő van írva, jól van az úgy.
2022. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De miért nem teszed azt amit elő írnak, sokall hamarabb lenne mint ide még kérdést is kiírni.
2022. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz.
2022. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!