Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Suzuki Swifteket miért...

A Suzuki Swifteket miért nézik le a gyenge kasztnija miatt?

Figyelt kérdés

A Totalcar feltett egy cikket, hogy idén 30 éve kezdődött a Suzukik gyártása Magyarországon. Érdekességekkel, archiv fotókkal, stb.

Na de a kommentek amik a Facebookon jönnek a link alatt, valami elképesztő.

Az emlékek, pozitív tulajdonságok, stb, mesélése helyett a lenéző "vajon hányan haltak meg ilyenben" "gördülő koporsó volt" és társai...


Múltkor itt is tömkelegével jöttek a pesszimista kommentek, amikor valaki azt kérdezte, hogy van-e légzsák a régi Suzuki Swiftekben


Miért így kell hozzáállni? Tényleg olyan nagyon világvége gond a gyenge kasztnija?


Nekem 2 dolog jutott eszembe:

- Egyrészt tudni kell normálisan, ésszel, a szabályokat betartva közlekedni vele, és akkor nem karambolozik az ember, akkor pedig nem hal meg

- Feltételezem, a többi korabeli "versenytársban" (F-Astra, B-Corsa, Clio I./II., stb.), se lenne sok esélye az embernek, ha mondjuk neki megy vele egy kamionnak vagy egy X6-osnak


Akkor a fentieket tekintve, miért csak a régi Swiftet fikázzák a gyenge kasztni miatt?



2022. aug. 30. 07:56
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
22%

Nem CSAK a régi Swifteket fikázzák, viszont azokat van miért.

állj hozzá úgy, hogy aki a Swiftre rosszat mond, az nem téged sért meg, hanem egy autóról mond véleményt.


Pláne, hogy a "100 ropim van, és autót akarok ami önerőből gurul" kérdéseknél ajánlani szokták a vasaló Suzukit, mert még mindíg van belőlük szép számmal.


A halál viszont többnyire szemből jön az utakon és nincs tekintettel arra, hogy mennyire vagy figyelmes vagy szabálykövető.

2022. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

akik a trabant, kispolski autókat ismerték, és a váltás után nem tudtak az első suzuki szériából venni, azoknak nem maradt más, mint alázni..

A szwift pont olyan lemezből készült, annyi védelemmel, amivel akkor el lehetett adni a világban. Én is akkor vettem egy szwiftet, fél évet vártam rá. Akkoriban a nyugati országok igényeit próbálták kielégíteni. Amerikában az itteni szwiftet Geo néven árulták, ugyanolyan lemezvastagsággal.


Harminc éve van különféle szwiftem, de még egyszer sem éreztem a koporsóhatást.

Hogy hányan haltak meg ilyenben? Nem tudom, de a szwift másfél évtizedig vezette az eladott autók listáját...ennyi hülye ember lenne?

Az első szwifteknek sem volt gyenge kasznija, pont olyan erős, mint a mostaninak..most sportszwiftem van, még nem volt gond a koporsóval.


Aki ezt terjeszti, igazi (irigy)seggfej.

2022. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

A futball szurkolók miért fikázzák a rivális csapatokat?

Az autósoknál is hasonló a mechanizmus.

Van egy csoport, akik a régi Swifteket fikázzák, de ott vannak a francia, olasz autók ellenzői, a "minden BMW-s bunkó" és a többi klikk.

Ne akard az okokat műszaki szempontból megfejteni, pszichológiai feladvány, sok ember szeret úgy egy csoporthoz tartozni, hogy közben szükségét érzi a riválisoknak beszólást.

2022. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

"Egyrészt tudni kell normálisan, ésszel, a szabályokat betartva közlekedni vele, és akkor nem karambolozik az ember, akkor pedig nem hal meg"

Nézd, ha ennyire nettó kreténségeket írsz, akkor eléggé elmegy az ember kedve attól, hogy vitába szálljon veled.

Majd meséld el az összes ártatlanul meghalt autósnak és utasnak, hogy miért nem vezettek normálisan, miközben mondjuk egy részeg kamionossal ütköztek, Te ostoba debil f#sz.

2022. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
És mégis többen halnak meg ma az utakon, mint ebbe az allitolagos koporsoba🤷‍♂️
2022. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

" 5/5 anonim ***** válasza:

És mégis többen halnak meg ma az utakon, mint ebbe az allitolagos koporsoba🤷‍♂️"

Mert aki egy Suzuki Swiftben hal meg, az nem az utakon történik? Felrobban állóhelyben a garázsban, vagy hogy gondoltad?

2022. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 2010-es Ford fiesta van, hát abban sincs sokkal "több anyag". Oldalról meg szemből belém jönnének, ugyanúgy lefoznek a kávét ott a helyben nekem is. Könnyű is, mint egy bádog doboz...
2022. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
mert amig nekem egy vezérléscsere kompletten anyaggal munkadíjjal (szíj-görgő-vízpumpa-hütővíz fagyállóval) 22 000 forint volt 2020 ban az 1996 os 1.3 suzuki swiftemen, az másnak 50-től indul 100-200 ig, a prémiumoknál akár 500 000 is mert ki kell venni a motort. Ezért nem szeretnek minket. Nem kell vele foglalkozni.
2022. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tényleg olyan nagyon világvége gond a gyenge kasztnija?"


Szerintem alapvetően fontos a biztonság, ami egy régi Swiftben nincsen meg. Ha bármilyen baleset ér, akkor halott vagy súlyos sérült vagy, miközben egy nagyobb, jobban felszerelt kocsiból kiszállsz és leporolod magad. Azért nem mindegy.


Nyilván a versenytársak sem voltak jobbak, a presztízsük sem magasabb azoknak se.

2022. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Tanúja voltam egy balesetnek, amiben oldalról repült bele egy már nem emlékszem milyen autó szegény Swiftbe. A hátsó ülésen utazó 3 lánynak nagyon súlyos sérülései lettek. Amikor engem egy SUV-ban kapott el egy másik Suzuki, szó szerint lepattant róla, megúsztam egy lökhárító cserével, ő totálkár... Nem fikázás, tapasztalat és a fizika törvényei.
2022. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!