Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó lefullad ha rá van...

Robogó lefullad ha rá van kapcsolva a világítás?

Figyelt kérdés
Mi lehet a gond? Csak az alapjárat lehet neki kevés? Ha felkapcsolom alapjáraton a helyzetjelzőt, vagy a rendes tompítottat, 1-2 másodperc és lefullad. (Ha picit húzom a gázt, akkor nincs gond) Alapjárattal lehet gond, vagy akár más is okozhat ilyen tüneteket?

2022. aug. 31. 17:09
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:
24%
A dinamó vagy generátor nem termel elég áramot, vagy a feszültségszabályozó rossz.
2022. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen, kevés az áram neki.
2022. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem gyenge az alapjárat. A gyújtásnak és a világításnak külön tekercse van, tehát nincs olyan,hogy a világítás evenné az áramot a gyújtástól. Viszont terhelés, tehát fogja a motort.
2022. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy ugye alapjáraton gyengén világítanak a lámpák, és gáz adrásra világít erősen.
2022. aug. 31. 19:10
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Az természetes, hogy alapjáraton gyengén világít. Az én motorom is ilyen.
2022. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És az alapjáratot én házilag be tudom lőni valahogy, vagy inkább bízzam hozzáértőre? (Kezdő motoros vagyok)
2022. aug. 31. 19:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha emiatt használhatatlan, bízd szerelőre. Az én motorom (nem robogó) is csinálja, hogy szívatóval indítás után pár percig nem mindig kapcsol az index, ha világítva járatom feleslegesen alapjáraton, olykor leáll. Benne is van a gépkönyvében, hogy alapjáraton egyáltalán nem is tölt a generátor. Azt szoktam csinálni, hogy világítás nélkül beindítom, rágyújtok, járatom szívatóval, amíg nincs vége a ciginek, felveszem a sisakot-kesztyűt, esetleg benyomom a navit, aztán leveszem a szívatót, világítás fel, indulok és minden pöpec.
2022. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7#: Igen, de én is arra gondoltam, hogy ha pl. megállok piros lámpánál, akkor áll meg, kivéve ha húzom neki picit a gázt.
2022. szept. 1. 06:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Üzemmeleg állapotban is, vagy csak a nap elején? (Nekem talán kétszer csinált ilyet, vásárlás után, karbiszinkron meg kb. az ötödik tankolás megoldotta, előző tulajnál rengeteget állt negyed tankkal, valószínűleg belerohadt a benzin.)
2022. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nem, nekem most ez így magától elő jött, eddig nem vettem észre, mert csak helyzetjelzővel jártam mert világos volt. Meg szoktam húzogatni gázt ha állok pirosnál, csak most elengedtem és egyből lefullad, immár helyzetjelzőre is. Nincs bele rohadva üzemanyag, folyamatosan használva van, ráadásul 100assal :D
2022. szept. 1. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!