Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri most elkezdeni a CE...

Megéri most elkezdeni a CE kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Van 2 szakmám, meg egy 10 éves "B" jogsim. Utálom a jelenlegi munkám, szívem szerint otthagynám és megcsinálnám a Páv 2 vagy 3 minősítést és beiratkoznék jogsira, utána GKI. Van félre tett pénzem, saját ház, úgyhogy elvagyok pár hónapig amíg megvan a jogsi. Ez a kamionozas már régi álmom, nem érdekel mennyit lehet vele keresni, mindig is ezt akartam, ismerem az árnyoldalait is, csak nem volt merszem belevágni. Na most lenne pénzem, ha felmondok időm is. De félek hogy kezdő jogsival (kb egy év mire megvan minden) olyan világ jön hogy nem lesz munkám, nem lesz már hiány sofőrből és két szék közé esek. Szerintem most is sokan csinálnak teherautóra jogsit, főleg kényszerből mert szűnnek meg munkahelyek, meg tudják milyen pénzek vannak nemzetköziben, na most ez engem hidegen hagy én vezetni akarok egy hivatásként tekintek erre.

2022. szept. 11. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Attól még hogy megcsinálod a jogsit, attol még nem kell felmondanod, pkáne nem ebben a helyzetben.

De én nem pazarolnék rá pénzt, mert nem fogod ezt csinalni és el is mondom hogy miert.


Mert nem neked valo, es ha elolvasod a kerdesed ra is jossz egyik szavaddal utod a masikat.


Plusz ha Te csak azt hiszed vezetés az egész, akkor megint cska buktad az egeszet.

2022. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Adminisztráció, típustól-munkától függően ponyvazni, rakodni, rakományt rögzíteni, tachográfot kezelni stb... nyilván nem úgy születtem hogy mindent tudok, tanulni akarok. Lehet hogy nem nekem való, de csak akkor tudom meg ha kipróbálom magam. Viszont melyik szavam üti a másikat?

Nem kekeckedesből kérdezem, bizonytalanság van bennem ezért lehetséges.

2022. szept. 11. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár hónap? Ha minden elsőre meglesz, akkor nyugodtan számolhatsz egy-másfél évvel, attól függően, mennyire van leterhelve az oktató. Én tavaly júliusban kezdtem, idén szeptemberre kész a C, GKI, PÁVII, C+E rutin, még a forgalom van hátra. Minden elsőre, az előírt minimum vezetési óraszámmal.
2022. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben furgonozással kezdenék, azzal megtudhatod, mire vagy képes, bejön-e ez a fajta élet. Nemzetközi furgonosként 300-400-at lehet keresni havonta. Nem egy király kategória, de mégis csak több, mint egy gyári melós fizetése. Furgonhoz elég a B kategória a 102-es hivatásos orvosival.
2022. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!