Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidegen miert hangosabb a motor ?

Hidegen miert hangosabb a motor ?

Figyelt kérdés

Kia Sportage 1.7 crdi röl van szó.

75 000 km van benn .

Es hideg inditás után elég hangos a motorja , nem hallok csattogást csorompolést semmi ilyesmit csak egyszeruen hangosabb . Üzem hömérsékleten elmúlik.

Lehet valami probléma vele ?



2022. szept. 18. 07:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyivel hangosabb, de valamelyest ez természetes, főleg majd ha megjön a téli idő. Hideg az olaj és hosszabb állás után nincs tökéletes kenés közvetlen az indítás után így hangosabb lehet természetesen.
2022. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 mondja, ráadásul az a motor hidrotőkés, amik szintén a hideg, ezáltal túl sűrű olaj következtében indítás után hangosan kerepelnek. Ez teljesen normális, sőt, a gépkönyvben még azt is leírja a gyártó, hogy mennyi idő után kell elcsendesednie a tőkéknek. Legalábbis régen beleírták, de szerintem még a modernebb autók esetében is említést tesznek róla.
2022. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
3 - 4 km megtétele után a hang teljesen normalizálódik
2022. szept. 18. 09:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez természetes, nem kell tőle megijedni.
2022. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan tökéletes égés , talán azárt is.
2022. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a tőkéket hallod egy 75 ezer kilométeres autónál. Egyszerűen hidegben teljesen más előbefecskendezéssel (előgyújtással) üzemelnek a motorok, ez dízelek esetén gyakran kopogó hanggal párosul.
2022. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Nullkilométeres autónál is csattogni fognak a tőkék hideg motornál. Olaj van bennük, olajjal működnek, hideg olaj túl sűrű, kész. Ennek semmi köze nincsen a tőkék állapotához.
2022. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Feltem hogy valami motorkopás vagy hasonló áll a háttérben.

Több helyen olvastam hogy a lancos vezerles hangisabb mint a szijas. Ez a valosagban hkgy nyilvánul meg ?

2022. szept. 18. 09:36
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: *viszkozitása túl nagy, de mindegy. Én nagyon rég nem hallottam már hidrotőkés motort csattogni hidegen, amiben a megfelelő olaj volt betöltve. Persze előfordulhat, de szerintem nem kellene (5w-X 0w-X olajok esetében legalább is).



#8: ha nincs szétkopva akkor sehogy. Legfeljebb, hogyha hidraulikus feszítőd van, akkor az a néhány másodperc, míg beáll az olajnyomás, addig csöröghet. Meg persze, ha elkopik a lánc. De én annak adnék vagy 300 ezer kilométert alsó hangon (vagy amilyen csereperiódus a szervizkönyvben van).

2022. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Minden tőkés autó csattog manapság is, csak nem olyan hangosan és nem olyan sokáig, mint az öreg tőkés Ladák.


"viszkozitása túl nagy, de mindegy"

Na jó akkor még most tudjuk le azt a beszélgetést, hogy a lőtéri kutyát nem érdeklik a pontos fizikai kifejezések és definíciók a köznyelvben. A köznyelvben a viszkozitás és sűrűség tökéletesen felcserélhető egymással, nem kell itt a pedáns tanárnénit játszani. A tömeg/súly felcserélés is teljesen természetes, ráadásul ártalmatlan a köznyelvben, pedig közel sem ugyanaz a kettő, de kit érdekel? Ez nem az egyetem. Ha valós érveid vannak az én mondandóm ellen, akkor azt add elő, ne pedig ilyen hülyeségekbe köss bele, mert ezzel nem sok jót teszel magadért. És nem mellesleg rettentően tud irritálni az ilyen, ahogy ez szerintem látszik is.

2022. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!