Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb benzin motor?

Figyelt kérdés

Nagycsaládos autóvásárlás előtt állok. Használtan szeretnék egyet venni, és benzinest, mert város közt járok a legtöbbet, és előző dízel autónkkal meggyűlt a bajom. Sok kis út hideg motorral... (nem kell ecsetelgetnem) Ki is nőttünk, és ha már cserélünk, eltökélten benzin motorban gondolkodom.


Jogos-e az aggály ebben az esetben pl TCE motrokkal kapcsolatban?! ÉS helyesen dönt-e az ember, ha ragaszkodik a bevált szívó motrokhoz? Ám bármelyik motor szóba jön a szívó motrosok közül, legtöbbszőr azt a választ kapom, hogy azok eszik az olajat!


Szóval az a kérdés, hogy a fenti kategóriában, milyik autómárkában van megbízható benzines motor?



2022. szept. 18. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából minden márkából van megbízható és nem megbízható, a lutri faktorról nem is beszélve. Ennyire nyitott kérdésre nem nagyon lehet válaszolni. Szűkítsd a kört, milyen árkategóriában gondolkozol, milyen kivitel, mely márkák szimpatikusak, bármi egyéb kritérium, stb. Ezek alapján már el lehet indulni és tudunk javasolni.


Ha sokszor mész rövid távot, akkor a dízeleket és turbóbenzineket valóban kerülnöd kellene. Aki párhuzamot húz a "szívó" és "olajzabálás" között, annak a leghalványabb fogalma sincsen az autókról, sőt szerintem életében nem is látott még autót, csak a busz ablakából reggelente, szóval ne nagyon figyelj az ilyenre.

2022. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Szűkítve a kört: 2010 körülire gondolok, mert a büdzsé max 3millio. Elsődlegesen nem márkafüggő, hanem paraméterek alapján választok. (Egy nem szakértő sosem azt vesz, amit lát, mert mondjuk vehet volvot is (pl v50 1.p dizel) úgy, hogy közben fordot vettem, és ha nem tudom milyen motor van benne, azt hiszem, hogy volvom van, pedig nem.) Szóval: Szempontok, hogy legyen benne nagy hely, amibe pl a renault verhetetlen, a középen 3 különálló ülésével. Ám, ha az ember gy karbantartott mazda5-re thet szert, azzal is kibékülök. Tehát a márkák, amiket néztem (de bármi szóba jöhet)

Renault (pl espace), Peugeot(pl 5008) Mazda 5, Ford (s-max, galaxy), Seat Alhambra (lehet ez nem fér bele az árba) Toyota Corolla Verso

2022. szept. 18. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Honda híres a tartós szívómotorjairól,tudomásom szerint egyiknek sincs katasztrofàlis típushibàja ha normálisan használtàk és karbantartották.

Egyterűből FR-V van,6 teljes értékű üléssel bár a csomagtartója nem a legnagyobb.Pár évvel 2010 előttiek de nem azon fog múlni semmi,cserébe a legjobb megáll 2,5-nél,nem a leglerúgottabb kotlák közül kell válogatni és marad pénz szervízre.

Az 1,8-as motor a legjobb hozzá,a Civicemben is ilyen van,láncot 300ezernél kell cserélni,amúgy megfelelő olajat bele és semmi baja nem lesz.Az autómban 200ezer km van,megfelelő olajat használtak hozzá,0 olajfogyasztása van.Többi jellemző hibát csoportokban jobban ismerik,én nem tudok elképesztő dolgokról.

2022. szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


Sajnos a Honda, habár nekem szimpatikus, az FR-V a maga 6 személyével nem tűnik jó konstrukciónak. Mert egyik gyereket sem tenném elől. 3 felnőtt pedig... hát... nem hinném, hogy hosszabb úton jól elfér egymás mellett.

2022. szept. 18. 19:03
 5/12 anonim ***** válasza:

“Jogos-e az aggály ebben az esetben pl TCE ”


1.2-nél igen 0.9-1.33 jó konstrukció

2022. szept. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5


Ezt nem értem. az 1.2 benne van a 0.9-1.33 intervallumban!

2022. szept. 23. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor írom máshogy


A 0.9 és az 1.33 jó konstrukció

2022. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Hát én nem bízom a kis köbcentis turbo benzines motorokban! Egy sem fog elmenni 300ezer km-et. Vagy ritka kivételes esetben, ahol max 3ezer fordulaton tötyörésztek és minimum 2ezresen. Ilyen pedig kevés lesz.


A TCe motrok, ahogy azt nekem sikerült felderítenem, azért is rosz konstrukciók, mert az anyag sporlás, meg kisebb helyigény miatt magában a motorblokkban a dugattyúk járatai olyan közel vannak fúrva egymáshoz, hogy alig van faévastagság, mint az alábbi képen!


[link]


Na most mivel ezek már nem szívó motrok, hanem direkt befecskendezésesek, kormolnak, meg a működéséből adódóan nagyobb nyomást is kell csinálnia gyújtás előtt (nem annyit mint a dízelnek, mert nem sürítésre robban, de jóval többet, mint a szívó motrok) Vagyis nincs ahogy jobb legyen! Hí szívó lenne sem lehetne tartós, mivel már a motorblokkok eleve rosszak! GYengék!


Na szóval 1 szó mint 100! Vegyen más TCe motrot :) Én biztos nem fogok!

2022. szept. 26. 09:45
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Közelről egy renault motor

2022. szept. 26. 09:48
 10/12 A kérdező kommentje:
Na szóval a fenti képen is látszik, hogy ez minden csak nem jó!
2022. szept. 26. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!